Напад на Гандзюк: підозрюваного випустили із СІЗО, правоохоронці намагаються приховати замовника?

Автор: Виталий Яшков13 Сентября 2018 16:54
Напад на Гандзюк: підозрюваного випустили із СІЗО, правоохоронці намагаються приховати замовника?

ІЗ СІЗО – ПІД ДОМАШНІЙ АРЕШТ

13 вересня Херсонський апеляційний суд відпустив під домашній арешт фігуранта справи про напад на співробітницю Херсонської міськради Катерину Гандзюк Володимира Васяновича. Про це повідомляє сайт «Експрес онлайн», посилаючись на «Фейсбук» журналіста Сергія Нікітенка.

«Васяновича відпустили під домашній арешт. Він заявив, що тільки привіз подільників з Олешок в Херсон. Хоча раніше його називали тим учасником групи, який подавав сигнал, що Катя вийшла з під'їзду», - написав Нікітенко в соцмережі.

Також він повідомив, що Васянович в суді заявив, що напад організував «Опер», тобто Сергій Торбін.

Нікітенко додав, що, за словами адвоката Васяновича, його підзахисний в суді першої інстанції побоявся давати показання, тому що боявся за своє життя. «Він також заявив, що визнає свою провину, готовий нести відповідальність, і кається», - написав він.

13 вересня також відбулися апеляційні засідання щодо ще двох фігурантів справи - Сергія Торбіна і Микити Грабчука (позивний «Мураха», його називають безпосереднім виконавцем нападу).

За результатами засідань, суд вирішив залишити Грабчука і Торбіна в СІЗО. Нікітенко повідомив, що Торбін в залі суду називав себе невинним, і вважає, що його оббрехали. «Каже, тікати не буду, але забуває, що затримали його на автовокзалі в момент втечі, після того, як він дізнався про затримання Віктора Горбунова», - уточнив він.

Читайте також: Нападение на Гандзюк: главный подозреваемый недобросовестно служил в милиции

Нагадаємо, 31 липня у Херсоні невідомий облив співробітницю міськради Катерину Гандзюк рідиною, яка виявилася концентрованою сірчаною кислотою. Поліція розглядає напад як замах на вбивство.

ПРАВООХОРОНЦІ ХОЧУТЬ ПРИХОВАТИ ЗАМОВНИКА?

Адвокат Масі Найєм переконує, що українські правоохоронці бояться видати замовника нападу на Гандзюк, оскільки той може багато чого розповісти.

Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що у рамках розслідування замаху на Катерину Гандзюк є два провадження: за виконавцями (його веде поліція) та щодо замовників (його розслідує СБУ), а прокурорська група у цій справі за необхідності координує їхні дії, пише сайт «Експрес онлайн».

Крім того, очільник ГПУ зауважив, що ключове питання стосується того, хто організовував і замовляв цю справу. «Організатора ми бачимо, і до вчорашнього дня він мовчав. Від його найближчих свідчень у СБУ залежить відповідь, хто замовник», – зазначив Луценко.

У зв’язку з такими словами адвокат Масі Найєм зробив кілька зауважень. За його словами, генпрокурор намагається не побачити умислу у діях співробітників Херсонської поліції, колі ті «знайшли» Миколу Новікова.

Читайте також: Дело Гандзюк: извинения Новикову, четвертого арестованного - под домашний арест, на очереди - подозреваемый в нападении

Юрій Луценко прямо так і каже, що це було фактично зроблено для того, щоб справу повністю не забрало СБУ, оскільки тоді у поліції не буде можливості впливати на розслідування, відтак заважати дати відповідь на питання, хто замовив Гандзюк.

На це вказує й той факт, що поліція настільки поспішала, оскільки підозра була фактично необґрунтованою. І це все лише доводить здогадки, що замовника хочуть приховати. Чому? Бо він надто багато може розповісти, якщо «свої ж» його здадуть, – зауважив правозахисник.

Водночас він додає, що кваліфікація злочину – це не примха, а «точна кримінально-правова оцінка, конкретної небезпечної дії в суспільстві».

«Повноваженням кваліфікації злочину є його склад. У складі злочину є суб'єктивна сторона злочину. А суб'єктивна сторона злочину має ознаки такі, як мотив, мета. Тобто якщо виконавці визнали, що робили це на замовлення, то й кваліфікувати треба цей злочин як замовний. Сам той факт, що поліція не розслідує цей злочин як замовний і доводить, що вона боїться видати замовника», – вважає Найєм.

Також юрист звинуватив ГПУ у тому, що вони, аби знайти замовника, не здійснюють якихось інших дій, окрім допиту організатора.

Тэги:

Херсонщина: отдых у реки закончился кражей

В Херсоне чиновники не слышали о моратории на МАФы?

В центре Херсоне у зерновоза лопнуло колесо