Недопрацювання МОЗ позначаються на пацієнтах Херсонщини

Автор: Поліна ДАЙНЕГА04 Декабря 2018 13:37
Недопрацювання МОЗ позначаються на пацієнтах Херсонщини

На теренах України продовжується активне провадження реформ. Однією з найважливіших на сьогодні є медична. Саме від неї залежить наскільки суспільство отримуватиме медичні послуги та якісну первинну допомогу. Взагалі, впровадження медичної реформи розподілено на три роки:

2018 – налагодження первинної допомоги, обрання сімейного лікаря;

2019 – амбулаторна допомога;

2020 – стаціонарна.

Наразі медичні заклади Херсонської області та мешканці активно працюють над першим етапом – підписання декларацій із сімейними лікарями. Та вже за декілька прийомів пацієнти довели, що ця реформа бездоганна виключно на теоретичному рівні. Адже реалізувати усі нововведення швидко та якісно – неможливо.

Недоліки, з якими зіштовхнулися мешканці Херсонщини під час підписання декларацій:

Здається виділити декілька годин, аби визначитися з лікарем та заповнити бланк – не така вже й важка справа. Але нестача комп`ютерної техніки зробила своє. Саме через це, херсонці були змушені відстоювати величезні черги або приходити декілька разів. Для того, щоб якось зменшити навантаження та черги біля кабінетів, майбутні сімейні лікарі знаходили різні альтернативи. Одна з них - заповнення документів до ночі або вдома. Так, особи, яким не вдалося підписати декларацію, виписували особисті дані на окремий аркуш паперу, прикріплюючи до нього копію документів, які засвідчують особу. Далі медики переносили повний пакет документації додому, аби повністю виконати роботу та не втратити пацієнта. Саме так формувалася первинна база.

Другою проблемою стала мала кількість кваліфікованих кадрів. Люди, які з певних причин не вклали договір з медиком, залишаються без лікаря або їздять в інші райони. 

«На щастя, масово неприємних нюансів у нашій лікарні не спостерігалося. Єдиним недоліком стало вхід до програми, яка інколи давала збій. Понад усе мене турбує сьогодні – кількість фахівців. Особливо лікарів не вистачає у терапевтичних, педіатричних відділеннях. Загальна укомплектованість лікарні становить 75%. Ми радо приймаємо випускників медичних закладів для практики, тим самим заповнюючи нестачу. Тому зараз усі недоліки вирішено, і підписати декларацію можна за 10 хвилин», - розповіла головний лікар Херсонської міської клінічної лікарні ім. Є.Карабелеша Алла Малицька.

Найбільше проблема стосується невеличких міст, де повноцінно працює декілька медиків. 

«Ми намагаємося внести правки до наказу МОЗ України від 19.03.18 р №504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги»,  який контролює кількість пацієнта на одного лікаря. Це дозволить прибрати обмеження, аби всі мали змогу зробити вибір», - зазначив заступник міністра охорони здоров`я України Павло Ковтонюк:

Сьогодні наказ працює без змін, тому оптимальний обсяг практики первинної медичної допомоги становить: 1800 осіб сімейного лікаря; 2000 осіб на лікаря-терапевта та 900 осіб на лікаря-педіатра.

Чому лікарі мовчки переносили документи та продовжували працювати?

Медичне нововведення свідчить, аби лікарі мали змогу отримувати гідну заробітну плату – повинні працювати повноцінно. Отже, починаючи з 2019, кожен сімейний терапевт отримуватиме платню за схемою «Кошти йдуть за пацієнтом». Коли оплата за послуги здійснюється Державою через НСЗУ (Національна служба здоров'я України) за кожного пацієнта, який уклав декларацію з лікарем. Чим більше городян уклали договір з медичним закладом, тим вище розмір фінансування. Нагадаємо, що базовий тариф за людину - 370 гривень на рік.

Які наслідки очікують херсонців за не підписання декларацій з сімейним лікарем

Підписання декларації – одна з найголовніших умов на першому етапі медичної реформи. Медичні працівники практично безсилі і не можуть надати допомогу в необхідному обсязі, якщо пацієнти не вклали договір до кінця 2018 року. У кращому випадку, ви будете зараховані до медика, у якого найменша кількість пацієнтів, або сплачувати за усі послуги з «власної кишені». Також, пошук вільного вікна, коли лікар матиме змогу прийняти для огляду та надати рекомендації.

Аби запобігти подальших незручностей та рівномірно отримувати гроші на придбання техніки, за розподіл відповідатиме виключно Кабмін. Тож додаткова дотація у розмірі 4,9 млн не буде відразу розподілена між областями, а лише за певних потреб.

Тэги:

Азербайджанські театрали продемонстрували херсонцям історію дружби та любові до батьківщини

Во вторник в Херсоне состоится заседание исполкома горсовета

Галина Сафроненко – легенда херсонской медицины

В Херсоне обрыв троллейбусной линии: движение затруднено