Автор: Дарья Мельник30 Май 2019 14:50

Недосконале впровадження медичної реформи: депутати Херсонщини звернулися до верхівки влади

Недосконале впровадження медичної реформи: депутати Херсонщини звернулися до верхівки влади
фото ілюстраційне

Медичне реформування набирає обертів на Херсонщині. Як зазначають представники лікарських установ та МОЗ, нюанси скрізь є, але в більшості все бездоганно. Попри позитивні відгуки, мешканці сільської місцевості не дуже задоволені нововведенням, адже для них майже нічого не змінилося, а інде взагалі стало гірше.

З останнім варіантом зіштовхнулися малі села Скадовського району. За словами мешканців, реформування та якісне лікування обходить їх стороною. А запропонований Урядом алгоритм дій унеможливлює реалізацію права сільського населення на отримання медичної допомоги, гарантованого Конституцією України.

Так, обмежений обсяг наявного фінансування змусив керівництво районного центру первинної медико-санітарної допомоги припинити діяльність окремих фельдшерських пунктів, перевівши їх у статус пунктів здоров’я - нерегулярних місць надання первинної медичної допомоги. Варто зазначити, що наразі із загальної кількості 22 фельдшерських пунктів - діяльність 6 вже переведено у новий формат.

Таким чином, під загрозою опинилась можливість отримання первинної медичної допомоги мешканцями сільської місцевості, а особливо - віддалених сіл, з якими практично відсутнє дорожнє сполучення, що є проблематичним для виїзду туди бригади як швидкої медичної допомоги, так і фахівців амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Це спричинило численні звернення громадян та високий рівень соціального невдоволення, який у перспективі може перейти в активну фазу.

Для вирішення цього питання та надання повномірної медичної допомоги, депутати Скадовської районної ради вирішили звернутися до верхівки влади, а саме: Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України та депутатів Верховної Ради України.

Вони прохають поновити оплату за надання медичних послуг тим особам, які не уклали декларації, та переглянути механізм реформування медичної сфери, особливо щодо його втілення на сільському рівні. 

Тэги:

Чиновниця «на коні» вже при двох мерах

Новый выпуск газеты «Гривна» № 37 от 15 сентября 2021

Новый выпуск газеты «Гривна» № 36 от 8 сентября 2021

Новый выпуск газеты «Гривна» № 35 от 1 сентября 2021

Контроль за благоустроєм і парковками чи «своя» охорона влади?