Автор: Полина Дайнега 10 Апр. 2019 19:30

Паліативна допомога: скільки хоспісів відкриють на Херсонщині

Паліативна допомога: скільки хоспісів відкриють на Херсонщині

У Херсоні продовжують активно просувати соціальні проекти, які націлені на підтримку та користь суспільства. Так, одним з масштабних проектів є «Хоспіс - дім надії». На що спрямована робота проекту, та які результати мають вже сьогодні розповіли на прес-конференції у медіа-центрі «ІРС-Херсон».

До обговорення долучилася голова правління благодійного фонду «Захист» Лариса Польська та головний лікар Херсонської обласної лікарні «ХОСПІС» Ігор Васильєв.

«Хоспісна допомога – це не нова, роками забута тема в Україні. Вперше питання про створення медичного закладу даного характеру заговорили 20 років тому, власне коли й було відкрито заклад у Херсоні. Сьогодні ми вкотре порушуємо це питання, адже людей, потребуючих даного нагляду стає дедалі більше, а можливості - незмінні»,- зазначив Ігор Олександрович.

За статистичними даними медичних закладів Херсонщини, загальна кількість потребуючих складає понад 10 тисяч осіб: 2 тисячі з міста та 8 221 з області. Попри значні цифри, надати гідний нагляд медичний заклад у змозі тільки 50, адже площа приміщення не дозволяє встановити більше ліжок.
Аби допомогти людям, які мають невиліковні хвороби, у рамках проекту відкриють друге відділення хоспісу на 50 місць у Херсоні, а також по-одному в кожному госпітальному окрузі області.

За словами Ігоря Васильєва, усі ліжка медичного закладу сьогодні зайняті. Переважна більшість пацієнтів – херсонці. Адже транспортувати невиліковно хворих осіб з області - досить-таки не просто. Тому планується створити на кожному окрузі свій хоспіс, де тяжкохворі люди зможуть перебувати та отримувати повномірну допомогу. Ремонтні роботи приміщень для відкриття ведуться у Нововоронцовці та Великій Лепетисі.

Варто зазначити, що на відкриття хоча б одного хоспісу потрібно витратити значні кошти. Так, Херсонська обласна рада виділила суму, але її вистачило тільки на капітальний ремонт приміщення у другому міському хоспісі. Інфекційне відділення надало ліжка, але вони не підходять для користування тяжкохворим. Тож разом із благодійним фондом працівники хоспісу відкрили акцію, у рамках якої збирають кошти на нове модернізоване обладнання.

«Створення другого відділення – серйозна справа. Для повноцінного функціонування та нормальних умов потрібно придбати нове обладнання. Так, буде непросто, але дякуючи не байдужим херсонцям – усе реально. Тільки за кілька тижнів було перераховано 45 тисяч гривень. Наша акція триватиме три місяці, тому сподіваємося, що добродії відгукнуться і допоможуть нам зібрати загальну суму 200 тисяч гривень»,- розповіла Лариса Польська.

Тэги:

Новый выпуск газеты «Гривна» № 37 от 15 сентября 2021

Новый выпуск газеты «Гривна» № 36 от 8 сентября 2021

Новый выпуск газеты «Гривна» № 35 от 1 сентября 2021

Новый выпуск газеты «Гривна» № 34 от 25 августа 2021

ГЛАВНЫЕ ВОПРОСЫ О ВАКЦИНАЦИИ ОТ COVID