Автор: Антон Костюк08 Февр. 2020 18:00

Через підвищення тарифів на водопостачання херсонський водоканал отримає додатково 10,5 млн грн, які планує витратити на покращення якості води, що споживають херсонці. Проте, керівництво МКП “Херсонводоканал” говорить, що цих коштів замало й задля того, аби із-під кранів херсонців текла дійсно якісна вода, цьогоріч вони планують залучати кошти інвесторів, міських та урядових програм.

Нагадаємо, на цьому тижні стало відомо, що національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) підняла тарифи на водопостачання для 43 водоканалів, зокрема й для херсонського. З 5-го лютого за один кубічний метр водопостачання, відведення та очищення стоків херсонці сплачуватимуть 24 гривні 82 копійки: 12, 23 грн - водопостачання і 12,59 грн - водовідведення. В середньому ціна у платіжці “за воду” зросте для пересічного херсонця на 16 грн.

Згідно з постановою Кабміну, яка регулює ціну на водопостачання для комунальних підприємств, у тарифі, крім ціни за електроенергію та оплату праці, мають закладатися кошти й на покращення водопостачання. Ціна у платіжці зросла, а отже в цьому році на покращення якості води, яка тече з-під кранів херсонців мають витрачати більше. Цьогоріч херсонський водоканал планує витратити на це близько 10,5 млн грн. Про це розповів директор МКП “Херсонводоканал” Михайло Чемерис.

“Близько 10,5 млн грн передбачено у нещодавно встановлених тарифах буде направлено на реалізацію заходів направлених з відновлення обладнання, удосконалення технологій та заходи з енергозбереження. Багато це чи мало? Беручи до уваги той факт, що основні фонди підприємства зношені, то це мало для модернізації херсонського водоканалу. Проте, вкладати більше - означає, що знову потрібно збільшувати тариф на послуги з водопостачання”, - говорить Чемерис.

Проте, ці 10,5 млн грн — лише невелика частина від тих коштів, що потрібні для того, аби підвищити якість водопостачання у Херсоні. Тож міський водоканал в цьому році планує для цього залучати кошти інвесторів, міських та урядових програм.

Ні для кого не секрет, що у нашому місті є реальні проблеми із централізованим водопостачанням, а точніше із якістю води, яку споживають херсонці. Особливо це стосується мешканців центральної частини Херсона, а також Корабельного та Шуменського мікрорайонів.

Зазначимо, раніше сайт “Гривна” повідомляв, що в листопаді минулого року МКП “Херсонводоканал” виграв грант в розмірі 100 тис. євро від Словацької асоціації водоканалів. Ці кошти комунальне підприємство має витратити на придбання техніки, яка дозволяє виробляти гіпохлорит натрію, що використовується для знезараження води. Саме цій реагент має прийти на заміну традиційному хлору. Планується, що роботи з встановлення цього обладнання на насосній станції “Херсонводоканалу” розпочнуться у листопаді 2020 року.

Тэги:

Дезинфекция улиц и дорог – эдакий театр абсурда?

Рейдеры охотятся на... землю

Локдаун нашему бизнесу...

ТЭЦ и «Херсонгаз» договорились: газ дали, котельные заработали

Ігор Колихаєв домовився про запуск опалення в Херсоні