Правила прийому: що варто знати батькам майбутніх першокласників Херсона

Автор: Дарья Мельник11 Апр. 2019 16:00
Правила прийому: що варто знати батькам майбутніх першокласників Херсона
фото ілюстраційне

Значна частина закладів загальної середньої освіти України оголосила набір учнів до першого класу. Батьки, які планують віддати свою дитину до школи повинні вже сьогодні розпочати підготовку. Попри те, що торік було спрощено структуру влаштування, документ все ж таки надати доведеться.

Так, одним з найголовніших і єдиних документів є довідка про підтвердження місця проживання. Місце реєстрації – є неприпустимим обмеженням.

Як зазначили працівники Міністерства освіти та науки, підтвердити місце проживання дитини можна такими документами: паспорт громадянина України одного з батьків дитини, довідка про реєстрацію місця проживання дитини або одного з її батьків, документ, що засвідчує право власності на відповідне житло, а також акт обстеження умов проживання.

У тому разі, якщо ваша дитина входить до переліку внутрішньо переміщених осіб, то можна принести довідку про взяття на облік. Однак цей перелік не є вичерпним – підтвердженням також може бути інший офіційний документ, що містить інформацію про місце проживання дитини.

Якщо ви маєте цей документ при собі, звертайтеся до дирекції закладу, де плануєте, щоб навчалася ваша дитина. Під час звернення окрім вищевказаного документа потрібно написати заяву.

Приймаючи офіційний документ, директори шкіл мають переконатися, що він містить інформацію, яка підтверджує чи посвідчує місце проживання дитини або її батьків на території обслуговування відповідного закладу загальної середньої освіти.

За словами директора Департаменту освіти, науки та молоді Євгена Криницького: «Школи Херсонщини вже сьогодні активно приймають документи майбутніх першокласників. Батькам на замітку, кінцева дата подання документів єдина для всіх – це 31 травня».

Варто зазначити, якщо на 31 травня кількість поданих заяв не перевищує кількості місць, то не пізніше 1 червня видається наказ про зарахування усіх дітей. Їх список оприлюднюється виключно в закладі освіти. Коли у школі залишаються вільні місця, інформація про них з'являється на інформаційному стенді закладу, його веб-сайті або управління освіти.

Якщо на 31 травня кількість поданих заяв перевищує кількість місць, то до 1 червня проходить відбір дітей методом жеребкування. Так, першочергово зараховуються випускники дошкільних закладів: місце проживання яких на території обслуговування школи підтверджене, які є рідними братами або сестрами учнів цього закладу освіти, які є дітьми працівників цього закладу освіти.

Жеребкування проводиться з 5 до 10 червня та є публічним. З 1 до 15 червня заяви про зарахування не приймаються. Але після 15 червня є можливість подати заяви на вільні місця.

Тэги:

У Каховці відремонтують ясла-садок за понад 2,1 млн грн

У Херсоні в ДТП потрапив мікроавтобус (ОНОВЛЕНО)

У Херсоні продовжують закупляти обладнання для міських шкіл