Напевно, вперше у Херсоні на презентації книги зібралося стільки людей, що навіть не вистачило сидячих місць. Такий ажіотаж у книголюбів викликав приїзд українського письменника Макса Кідрука, який презентував свій новий роман «Доки світло не згасне назавжди».

Сам автор охарактеризував роман однією влучною фразою: «Ніякі жертви не варті спроб виправити минуле, адже безжальний світ завжди знайде спосіб примусити за них розплачуватися». Про те, що надихнуло Кідрука на написання цього роману, про те, чим він незвичний та особливий та про подальші творчі плани письменника читайте у матеріалі журналістів сайту «Гривна».

«Реальність – не те, чим нам здається»: або, що надихнуло автора на написання роману

Свій виступ Макс Кідрук розпочав розповіддю про американський футбол. Здавалося б, а до чого тут американський футбол? Річ у тім, що на створення роману Кідрука надихнула трагічна історія відомого спортсмена Аарона Ернандеса, який займався цим видом спорту.

«Повторюсь, що роман не про американський футбол. На цьому слайді не простий гравець, а це Аарон Ернандес. Два роки тому про нього писали усі без винятку американські ЗМІ. Він був на перших шпальтах газет, із нього починалися всі випуски загальнонаціональних новин», - говорить Макс Кідрук.

Всесвітню «славу» Ернандес здобув у 2013 році, коли п’ятьма пострілами вбив свого товариша Одіна Лойда. Тоді ніхто не розумів мотивів злочину. Також прокурори інкримінували Аарону подвійне вбивство, яке сталося у Бостоні півроку до вищевказаної події. Тоді між спортсменом та одним чоловіком у нічному клубі зав’язалася бійка. Пізніше цього молодика та його попутника знайшли розстріляними у автомобілі. Слідством було встановлено, що автомобіль із загиблим зупинився на перехресті. Потім до нього під’їхала інша автівка з якої було здійснено постріли із вогнепальної зброї. Проте, стороні обвинувачення не вдалося зібрати достатньо доказів, аби притягнути Ернандеса до відповідальності за цей злочин.

У першому епізоді доказів було більш ніж достатньо. Тому рішенням суду Аарона відправили за ґрати на довічний термін. Одна із бостонських журналісток опублікувала велике розслідування, де йшлося про те, що Ернандес був прихованим геєм. Тому вона стверджувала, що його агресія була пов’язана із тим, що все своє життя він був вимушений приховувати свою орієнтацію. У цій історії найстрашніше те, що коли спортсмен у в’язниці дізнався про те, що ця інформація винесена на широкий загал, він покінчив життя самогубством.

Вже після смерті Аарона стало відомо, що він був неосудний, оскільки у нього знайшли психічне захворювання, яке він отримав через часті травми мозку.

Жахає у цій історії те, що Ернандес вбив нареченого сестри своєї дружини. На записах, які опублікували журналісти, було видно, що одразу після вбивства Одіна Лойда, його наречена в сльозах прибігла до своєї сестри – дружини вбивці, яка, ймовірно, вже тоді знала, що у вбивстві Одіна винен її чоловік.

«Роман «Доки світло не згасне назавжди» переповідає історію двох сестер: Рути та Індії. Попри незвичні іменна вони живуть зовсім буденним життям. Перша навчається на лікаря, а друга закінчує 11 клас. Усе змінюється, коли у нещасному випадку гине наречений Індії. Невдовзі потому Рута, молодша з них, виявляє, що може певним чином впливати на реальність у своїх снах. Уся ця історія про те, на що ж готова Рута, чим вона готова пожертвувати, аби відновити колишні усталені стосунки зі своєю сестрою. Історія, яку я вам розповів раніше, зовсім не стосується мого роману. Навіщо вам взагалі ця історія? Я припускаю, у вас під час читання, може виникнути думка, що написане – нереальне й так не буває у житті. Щойно ви про це подумаєте, то згадайте історію Ернандеса й зрозумійте, що реальність перевершує навіть найфантастичнішу вигадку», - підкреслив Кідрук.

У фантастичну складову роману покладено особливість відображення дійсності людським мозком. Сам автор роману говорить, що реальність – не те, чим нам здається. Тільки у поєднанні драми з фантастикою народився роман «Доки світло не згасне назавжди».

Роман з елементами доповненої реальності

Ця книга особлива тим, що її доповнює мобільний додаток, який можна безкоштовно завантажити з «Google Play» та «App Store». Для цього достатньо лише зісканувати QR-код, який розташований на першій сторінці книги.

Після цього для читачів роману обкладинка відкриється зовсім з іншої сторони. На книжці повільно почне проступати назва роману «Доки світло не згасне назавжди», а за спиною дівчини з’явиться темне химерне створіння.

Мобільний додаток дасть змогу прочитати й короткі оповідання, які були виведенні за межі основного блоку тексту.

«Виведення фрагментів тексту за межі основного блоку дає змогу створити по-справжньому нелінійний сюжет. Якщо раніше роман так чи так був лінійним, то тепер, із мобільним додатком, його структура стає деревоподібною: додаються гілки, які описують другопланових героїв, розкривають невидимі зв’язки, показують той чи той епізод з абсолютно несподіваного боку», - зазначив Кідрук.

Також із встановленим додатком можна переглянути місця, де власне відбуваються дії роману.

Найцікавіше, що одне із зображень перенесе вас до чату, де ви матимете змогу безпосередньо поспілкуватися із героєм роману.

«Ви зможете поспілкуватися із героєм книги. Він буде спілкуватися із вами, відповідати на ваші повідомлення, а потім він замовчить. Не хвилюйтесь, якщо він не буде відповідати на ваші повідомлення. Він вам обов’язково відпишеться пізніше. Можливо, через день, тиждень. Можливо, що він зателефонує вам посеред ночі», - говорить автор роману.

«Хороші новини – проект «Нові темні віки», а погані – на найближчі 24 місяці можете від мене нічого не чекати»: Кідрук про свої подальші творчі плани

Окрім презентації свого нового роману Кідрук розповів й про подальші творчі плани. Наразі у автора на меті стоїть створення великого роману про колонізацію Марса.

«Зараз працюю над новим великим проектом. Я навмисно кажу, що це буде проект, адже я готую серію романів. Куди щонайменше увійдуть три книги під загальною назвою «Нові темні віки». Це буде історія про колонізацію Марса, про екологічні проблеми на Землі та стосунки між планетою домініоном та її колонією. Для себе я позначаю цей проект, як історичний роман про майбутнє. Я наголошую, що це не буде фантастика. Очевидно, він буде про майбутнє, зачіпатиме новітні технології, але нічого такого наївно-фантастичного у ньому не буде. Я хочу через долі простих людей показати процеси, які сформують світ через 150-200 років. Я хочу краще, або все зійде нанівець», - розповів Макс Кідрук про свій новий проект.

Проте, на цьому хороші новини для поціновувачів творчості письменника закінчилися, адже найближчі два роки він не буде випускати нові книги. Це автор аргументує тим, що підготовка нового проекту вимагає чимало часу. Окрім звичного читання необхідної літератури, обдумування й написання тексту, Кідрук планує додати до свого нового роману щось незвичне. Наприклад, у планах розробка 3Д-моделі мешканців Марсу. Особливість полягає у тому, що вони не будуть намальовані художником, а їх зобразить сам автор. Також у планах створення карти Землі з урахуванням зміни політичних кордонів, підняття рівня океану та інших факторів.

«Хороші новини – «Нові темні віки», а погані – на найближчі 24 місяці можете від мене нічого не чекати. Я працюватиму лише над цим проектом. Повірте, що він цього вартуватиме», - підсумував свої творчі плани Макс Кідрук.

Тэги:

Херсонська майстриня зібрала кошти на допомогу одиноким матерям

Херсонские университеты получат 197 млн грн из бюджета

Мероприятия в Херсоне 26-31 января