Розіграли тендер?: хто буде ремонтувати катери "Херсонкомунтранссервісу"

Автор: Иван Подлесный13 Мар. 2019 11:50
Розіграли тендер?: хто буде ремонтувати катери

На порталі ПроЗорро була опублікована закупівля “Доковий ремонт т/х проекту Р-51 «АРАРАТ», «ДОМБАЙ», «БЕШТАУ». Це означає, що відомі херсонські катери, які з року в рік здійснюють річкові перевезення, мають от-от відремонтувати. Аукціон відбувся 12 березня – і, звісно, не без цікавинок. Про це повідомляє "Херсонський вісник".

В закупівлі з граничною сумою 1 млн. 100 тис. грн. взяли участь два учасники: ТОВ “ШИПЯРД1930” та ПРИВАТНА ФІРМА “ЮГСУДОРЕМОНТ”. Виграло ТОВ “ШИПЯРД1930” із пропозицією 1 088 921,22 грн. Тендерні пропозиції учасники подали 7 березня (ТОВ “ШИПЯРД1930”) та 11 березня (ПФ “ЮГСУДОРЕМОНТ). Як такого, аукціону не було, адже розіграли перші ж пропозиції: від самого початку ТОВ “ШИПЯРД1930” пропонувало 1 088 921,22 грн., а ПФ “ЮГСУДОРЕМОНТ” – 1 100 000,00 грн.

Наразі триває процедура ухвалення рішення щодо остаточного переможця. Але вже зараз можна знайти кілька дивних особливостей, на які має звернути увагу керівництво комунального підприємства-замовника. Ось дві основні:

Перше – це той факт, що обидва підприємства-учасники зареєстровані за однією і тою самою адресою: м. Херсон, вул. КАРАНТИННИЙ ОСТРІВ, будинок 1. Тобто конкуренти у закупівлі знаходяться в одній будівлі.

Друге: за даними аналітичної системи YouControl, повноваження керівника фірми-переможця “ШИПЯРД1930” мають суттєві обмеження — він може укладати угоди на суму, що не перевищує 500 тис. грн.

Спарринг-партнери?

Є таке поняття у публічних закупівлях (звісно, негласне), як спарринг-партнерство. Далі наводимо дані з публікації УкрІнформ.

Отже, схема передбачає, що учасники тендеру домовляються між собою, визначають, хто має бути переможцем, а хто просто бере участь у конкурсі у ролі спаринг-партнера. Ці фірми не є справжніми конкурентами і діють узгоджено під час закупівлі. Гендиректор ДП “ПРОЗОРРО” Василь Задворний коментує:

“У випадку з антиконкурентними узгодженими діями (змовою) основним органом захисту є територіальні відділення Антимонопольного комітету України. Фактично будь-яка особа може поінформувати АМКУ про змову, навівши відповідні факти, а вже Антимонопольний комітет може з власної ініціативи розпочати розгляд справи. Підставою до початку розгляду справи також є заяви від замовників чи ж постачальників, чиї права на чесну конкуренцію були порушені. Подання відповідної заяви безкоштовне”.

Чи має зазначена нами закупівля ознаки змови, має вирішувати замовник та Антимонопольний комітет.

ВІД РЕДАКЦІЇ САЙТУ "ГРИВНА": Варто додати, що фірма "Шипярд1930" у квітні може отримати в оренду на 15 років земельну ділянку, яка перебуває у комунальній власності, площею 13 га. Відповідний проект рішення опублікований на сайті міської ради.

Ділянку раніше перебувала в оренді у ТОВ "Столична судноплавна компанія", за адресою вул. Карантинний острів, 1, де й зареєстрований "Шипярд1930". Зазначимо, що ТОВ "Столична судноплавна компанія" та ТОВ "Шипярд1930" мають одного й того ж кінцевого бенефіцара - київський бізнесмен Костянтин Молодковець. 

Тэги:

У Херсоні піднімуть ціну на водопостачання: чи покращає якість води?

В одній зі шкіл Херсонщини з`явиться кухня за 2 мільйони гривень

Пятница стала днем испытаний для херсонцев

В Херсоне образовалась огромная пробка (видео)