Автор: Євгенія Вірлич07 Апр. 2020 09:01

Скільки коштує охорона Херсонської міської ради

Скільки коштує охорона Херсонської міської ради

Останні два роки сесії Херсонської міської ради та ряд інших подій відбуваються із протистояннями та перманентними викликами поліції. Послуги охорони при цьому щедро оплачують із бюджету. Кого охороняють у міській раді? Ми розбирались.

Скільки коштує охорона

У 2018 році, коли в міській раді наприкінці лютого під час сесій почались сутички, поліція та охорона стали частіше відвідувати пленарні засідання. 

10 липня 2018 року у приміщенні Херсонської міської ради здійснили напад на авторку цього матеріалу Євгенію Вірлич. Щоправда, за словами очевидців, тоді охорона не поспішала прийти на місце події, хоча на крик збіглось чимало присутніх у виконкомі. Тоді ж з'ясувалось, що камер спостереження на 5-му поверсі, де проходить більшість депутатських комісій, немає.

2018 рік

У 2018 році за послуги з охорони приміщень міської ради, технічного обслуговування сигналізації та встановлення засобів охорони сплатили 1 002 249,36 грн (дані системи 007.org.ua).

 007.org.ua

2019 рік

У 2019-му закупівлю на 847 200,60 грн, яку виграло ПП «Кобра», скасували на вимогу Антимонопольного комітету, але згодом провели переговорну процедуру — і  і міську раду охороняли на 177 012,75 грн у першому кварталі та на 846 986,66 за переговорною процедурою, всього — на 1 023 999,41 грн (дані системи 007.org.ua).

У призначеннях платежів від жовтня можна знайти додаткову угоду. Але на сторінці закупівлі в Прозорро додаткової угоди немає. Це може свідчити щонайменше порушення умов оприлюднення інформації. Стаття 10 Закону України «Про публічні закупівлі» регламентує, що повідомлення про внесення змін до договору оприлюднюється протягом трьох днів з дня внесення змін. Ми відправили відповідний запит до міської ради щодо публікації додаткової угоди.

Нам повідомили, що додаткова угода стосувалась змін реквізитів. Отже, суттєвих змін умов не було.

2020 рік

У 2020-му році охоронятимуть міську раду вже на 1 236 669,60 грн. Відповідну угоду уклали наприкінці грудня 2019 року. Щоправда, ця закупівля, яку виграло ПП «Служба охорони «Кобра», відбулась не з першого разу: вона не відбувалась через брак учасників. Зрештою, знову завершилось все переговорною процедурою, як це регламентує закон. Охороняють наразі не одне приміщення в міській раді, а чотири.

Як працює охорона в міській раді

За останні два роки суперечок та протистоянь у Херсонській міській раді було декілька. Останнє — навіть днями, 28 лютого 2020 року. Проте учасники та постраждалі від усіх протистоянь мають справу з поліцією і викликають саме поліцію, а не охоронців міської ради. Також саме поліція діалогу здебільшого намагається розв'язати конфлікти між учасниками суперечок. Охоронці під час резонансних подій коментують, що не можуть втручатись у події, наприклад, у сесійній залі, адже не мають на це законодавчих підстав. Яка тоді їхня функція у міській раді за понад мільйон гривень на рік коштів платників податків?

Наразі ми чекаємо коментарів Херсонської міської ради із цього приводу.

Джерело

Тэги:

Остановочные комплексы Херсона – нелегалы

Более 100 лифтов Херсона стоят...

Чиновник, погоревший на взятке, боролся с коррупцией в ХОГА

Куда заведут нас эти «зверские» тарифы?!

В Херсоне более 50% МАФов стоят незаконно