«Тримаємо руку на пульсі виборів»: поліція контролює законність виборчого процесу

Автор: Аркадій Ліснічук13 Мар. 2019 14:00
«Тримаємо руку на пульсі виборів»: поліція контролює законність виборчого процесу
Фото: Дмитро Кулаков

31 березня в Україні пройдуть вибори на пост голови держави. За даними ЦВК, наразі до виборчого бюлетеня зареєструвалися рекордна кількість кандидатів – 39 осіб. За для того аби залучити нових виборців кандидати не гребують жодними методами, а інколи й вдаються до порушення Закону. Натомість, працівники МВС всіляко стежать за виборчим процесом на території України й сприяють його законності.

Сьогодні в головному управління національної поліції у Херсонській області пройшла прес-конференція на у ході якої обговорили питання, що пов’язані із проведенням виборів Президента України на території Херсонщини.

«Нам важливо, щоб не тільки у громадян, а й у всього цивілізованого світу не було жодних сумнів у легітимності обрання нового Президента України. Ми зацікавлені у тому, щоб запобігти порушенням виборчого процесу. Ви й самі бачите, що ці вибори значно відрізняються від всіх минулих. На сьогоднішній день немає жодного звернення громадян на які б ми не відреагували», - говорить радник Міністра внутрішніх справ України Іван Варченко.

Також Варченко звернувся до голів місцевого самоврядування із проханням утриматися від виборчої агітації, оскільки це заборонено й тягне за собою адміністративну відповідальність.

За цей виборчий процес було зафіксовано близько 2 тис. звернень громадян за фактом порушення виборчого процесу на території України. Зазначимо, що найгрубіше порушення виборчого процесу – підкуп виборців й він тягне за собою кримінальну відповідальність. Так, за даними поліції, по всій країні було складено близько 160 протоколів за фактом підкупу виборців.

На Херсонщині під час проведення передвиборної компанії було складено 83 протоколи. З них – 46 фактів незаконної агітації із порушенням на 102 бігбордах, 11 фактів можливих підкупу виборців, 8 – пошкодження агітаційних матеріалів, 13 – агітація не у встановленому місці, 2 – повторна реєстрація. За фактом перевірок було складено 31 адміністративний протокол. З них в суді вже розглянуто 7 справ.

 

Тэги:

Когда херсонцам переводить часы на летнее время

Херсонские школьники побывали в роли полицейских

Состояние заключенного в оккупированном Крыму активиста под угрозой

Одноразову матеріальну допомогу отримає 241 житель області

Выборы: в Херсоне полиция составила 3 протокола о нарушении