У Голопристанському районі вирубили сосни більше ніж на 600 тисяч

Автор: Іван МІНЗЕР18 Апр. 2019 14:24
У Голопристанському районі вирубили сосни більше ніж на 600 тисяч
фото із соцмережі

На Херсонщині – черговий випадок масової вирубки лісу. Один із користувачів «Фейсбуку», житель Голої Пристані Юрій Королесов, на своїй сторінці написав, що працівниками державної лісової охорони в Збур’ївському лісництві було виявлено порубку дерев сосни.

Знищено 257 дерев, збитки завдані лісовому господарству, становлять 634830 гривень. За даним фактом працівники лісової охорони склали акт огляду місця правопорушення, повідомили працівників поліції та сподіваються, що поліція встановить і притягне до кримінальної відповідальності осіб, які вчинили дане правопорушення.

Поліція свою справу зробить, а от чи наступить кримінальна відповідальність і чи буде застосоване покарання за істотну шкоду…

НА КОГО ПРАЦЮЄ ЗАКОН?

6 вересня 2018 року Верховна Рада прийняла закон щодо збереження українських лісів і запобігання неналежному переміщенню необроблених лісоматеріалів, який вступив у силу з 1 січня 2019 року. Зміни були внесені в Адміністративний, Кримінальний, Кримінально-процесуальний кодекси, а також до закону про підприємницьку діяльність із експорту лісу.

З одного боку, цими змінами збільшено адмінштраф за незаконну порубку, перевезення та зберігання лісоматеріалів – він зріс утричі й тепер становить від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів (це 255–510 гривень), а для посадових осіб – від 75 до 150 неоподатковуваних мінімумів. Якщо правопорушення повториться протягом року – штраф збільшиться в п’ять разів. Та з іншого боку, як вважають лісозахисними, цей документ не посилить захист лісів від незаконної вирубки, а розв’яже руки завзятим браконьєрам. Адже зросла планка вартості збитку, вище якої настає кримінальна відповідальність.

Читайте також: Лесхозы Херсонщины: деньги есть, но вы держитесь!

У законі визначено термін «істотної шкоди», який прив’язують до матеріального критерію: понад 2 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Відповідно до Податкового кодексу України, в частині кваліфікації злочинів або порушень сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги. Отже, при кваліфікації «істотної шкоди» потрібно виходити не з неоподатковуваного мінімуму в 17 гривень, а з соціальної пільги, яка станом на 1 січня 2019 року становить 960,5 гривні. Таким чином, мінімальний поріг для притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності становить колосальну суму – понад 1,9 мільйона гривень (960,5 гривні помножте на 2 тисячі). Внесли ці цифри в закон помилково чи навмисно, ми про це не дізнаємося, але таке трактування український ліс зовсім не збереже.   

На думку координатора проекту WWF «Лісова варта» Дмитра Карабчука, «введення в дію цього закону на практиці може призвести до істотного зниження рівня кримінально-правової охорони лісів у цілому, адже в разі, якщо розмір розрахованого збитку від незаконної вирубки буде менше 1,9 мільйона гривень і кваліфікація злочину буде визначена як “несуттєва” – буде наступати адмінвідповідальність, яка цим законом для фізичної особи, що вперше вчинила злочин, визначена на рівні від 255 до 510 гривень», передає сайт «Агроінсайдер».

Виходить, що машина дров випиляного лісу не потягне на «істотну шкоду». Як пояснюють фахівці, оскільки розмір збитку за незаконну порубку одного дерева з діаметром пня 30 см оцінюється в 4,2–4,5 тисячі гривень, то з початку 2019 року порушникам слід одноразово вирубати понад 500 таких дерев, щоб їх дії підпадали під термін «істотної шкоди». Загальна площа такої суцільної вирубки повинна становити від 0,5 до 2 гектарів насаджень, пише сайт 112.ua.

Отже браконьєри, вирубуючи ліс, будуть сплачувати лише адмінштрафи, які при їх заробітках – копійки. А відтак усі ліси нашої країни будуть лисіти й лисіти…

Всі фото - зі сторінки Юрія Королесова у соцмережі «Фейсбук»

 

Тэги:

Шмыгаль спрогнозировал сроки введения накопительной пенсии

Стало известно, сколько потеряла Украина из-за карантина

Как получить компенсацию пострадавшим от коронавируса

На новоселье «проблемного» отдела регистрации – аж 10 миллионов

100 городских проблем без рассмотрения: депутаты прогуляли сессию