У Херсоні буде створено центр надання допомоги жертвам домашнього насилля

Автор: Антон Костюк05 Декабря 2018 16:37

Через насилля розпалася не одна українська родина. Але більшість жертв все одно продовжують замовчувати проблему та пробачати своєму кривдникові. Статистичні дані свідчать, що у Херсоні станом на 1 жовтня до уповноважених органів надійшло близько 700 заяв про домашнє насилля, а патрульна поліція зареєструвала близько 3600 заяв. Натомість, ці цифри не можуть показати реальний стан справ, адже 3/4 жертв насилля не звертаються за кваліфікованою допомогою. Наприклад, за цей рік лише 63 людини із цією проблемою звернулися до суду.

Порятунком від цієї проблеми може стати створення у місті кризового центру допомоги жертвам домашнього насилля, адже головне це відгородити насильника від жертви.

«Ми вже знайшли комунальну будівлю, у якій зможемо розмістити майбутній кризовий центр. На сесії міськради були передбачені кошти, аби зробити там ремонт та закупити необхідне обладнання. Досвід створення таких центрів ми переймали в країн ООН», - говорить в. о. заступника міського голови Михайло Линецький.

Другим етапом роботи центру є створення на його базі притулку на 34 особи, який зможе цілодобово приймати людей, які опинилися у тяжких життєвих обставинах. Після створення центру свою роботу розпочне Всеукраїнська «гаряча лінія» для громадян, які стали жертвами домашнього насилля.

Загалом для створення та повноцінного функціонування кризового центру необхідно близько 8 млн грн.

«Це тристороння угода між Херсонською міською радою, Угорщиною та країнами ООН. У створенні центру ми вже знаходимося на фінішному етапі, залишається узгодити технічні питання. Буквально годину тому партнери з Угорщини підтвердили, що вони прийняли проект до уваги», - заявив директор Херсонського міського центра соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Антон Єфанов.

Тэги:

Історія успіхів та поразок юного херсонського спортсмена

Новокаховской больнице требуется дополнительное финансирование для решения проблемных вопросов

Мероприятия в Херсоне на 18-22 февраля