У Херсоні піднімуть ціну на водопостачання: чи покращає якість води?

Автор: Аркадій Ліснічук24 Май 2019 18:20
У Херсоні піднімуть ціну на водопостачання: чи покращає якість води?
Фото: ілюстраційне

Сьогодні у міському комунальному підприємстві «Херсонводоканал» пройшли громадські слухання на тему обґрунтування зміни тарифу на водопостачання у 2020 році. З 1 січня наступного року будуть діяти такі тарифи: оплата водопостачання – 12,77 грн за кубометр, а водовідведення – 13,15 грн за кубічний метр. У порівнянні з цьогорічними цінами оплата першого зросте на 3,48 грн, а відповідно другого на 3,68 грн.

За словами заступника директора з економічних питань МКП «Херсонводоканал» Оксани Білоус, підняття тарифу обумовлене рядом таких факторів: ріст ціни на електропостачання, підняття заробітної платні для працівників підприємства та інші витрати, які несе підприємство. Також значно виросла ціна на витратні матеріали для проведення ремонтних робіт.

Херсонців, які прийшли на слухання, більше хвилювало не питання підняття тарифу, а чи разом із підвищенням цін зміниться й якість води, яка тече із кранів в їхніх квартирах. Так, найчастіше із проблемою неякісної води зіштовхуються жителі центральної частини міста, а також Корабельного та Шуменського мікрорайонів.

«У нас з кранів тече жовта вода, в людей псуються бойлери й взагалі вона просто не придатна для вживання. 10 травня до нас приїздили працівники лабораторії підприємства й взяли воду на експертизу, але ніяких висновків вони й досі не надали», - говорить мешканка Корабельного мікрорайону Оксана Токовило.

Директор МКП «Херсонводоканал» Михайло Чемерис відповів, що вони намагаються вирішити цю проблему, але на це потрібно багато коштів та часу.

«Наразі у нас є домовленість із Херсонським міським головою, щоб передбачити 6 млн грн, які підуть на прокладення водогону до Шуменського мікрорайону. Також на центральну частину міста ми розробили проект для покращення якості води. Ми вже оформили земельні ділянки для 12 нових свердловин, які плануємо викопати у наступному році», - говорить Чемерис.

Зазначимо, що містяни в яких з кранів тече неякісна або непридатна для вживання вода можуть отримати знижку у розмірі 25% на послуги із водопостачання. Для цього їм необхідно викликати працівників лабораторії «Херсонводоканала», які візьмуть воду на експертизу. Якщо перевірка підтвердить, що у даному будинку із крана тече дійсно неякісна вода, то в такому випадку його мешканці можуть претендувати на знижку в 20% на послуги із централізованого водопостачання.

Тэги:

За 8 місяців загальний обсяг надходжень обласного бюджету склав 484,8 млн грн

У Херсоні поблизу автовокзалу збили людину?

Як херсонці зустріли військовополонених моряків (фоторепортаж)

Відоме ім`я нового начальника Головного управління Національної поліції у Херсонській області