Вчора на позачерговому засіданні сесії Херсонської міської ради депутати більшістю голосів підтримали зміни до програми “Соціальний захист”. У цьому рішенні увагу привертає один доволі цікавий пункт: “Надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг припиняється з 1 січня 2020 року”. Невже виходить, що народні обранці залишили херсонців, які відносяться до пільгових категорій (особи з інвалідністю, учасники бойових дій, діти-сироти тощо), без відшкодування оплати комунальних послуг? З цим питанням ми звернулися до начальниці управління соціального захисту Херсонської міськради Олени Рузгіс.

“На сесії Херсонської міської ради, яка відбулася у грудні минулого року, прийнято рішення про надання пільг, які передбачені програмою “Соціальний захист, у грошовій формі. Тепер з 1-го січня пільги будуть надаватися у грошовій формі. Тобто раніше ми відшкодовували кошти підприємству, яке надає ці послуги, на даний час ці гроші будуть нараховуватися громадянам”, - говорить Рузгіс.

Тож за словами начальниці управління міського соцзахисту, це лише технічний момент зі зміни способу виплати цієї пільги.

Згідно програми “Соціальний захист”, на відшкодування виплати з оплати комунальних послуг на одну особу передбачаються щомісячне виділення коштів в розмірі від 62 до 248 гривень протягом квітня - жовтня. В опалювальний період розмір цієї допомоги зростає: 260-1040 гривень протягом листопада-березня. Загалом у цьому році на часткове покриття витрат з оплати житлово-комунальних послуг з міського бюджету витратять 8,5 млн грн.

Також в оновленій програмі “Соціальний захист” передбачено й виділення коштів з міського бюджету на відшкодування витрат з встановлення індивідуального опалення для пільгових категорій населення. Мова йде про тих людей, які живуть в “старому центрі”, та послуги з теплопостачання їм надає АТ “Херсонська ТЕЦ”. Наразі їх відключають від централізованого теплопостачання. Проте, не всі можуть перейти власним коштом на індивідуальне опалення. Тому з бюджету для пільгових категорій громадян частина цих витрат буде відшкодовуватися.

“На даний час, аби була можливість передбачити фінансування ми вносимо цей пункт до програми соціального захисту. Зараз ми розраховуємо спільно з департаментом ЖКГ Херсонської міськради скільки необхідно коштів, аби реалізувати цей пункт програми”, - зазначила Рузгіс.

Тэги:

Газ для населения подорожает в 4 квартале и будет стоить больше 5 грн за куб - газсбыт

Повышение минималки. Зарплаты чиновников и бюджетников станут больше

Тариф за распределение газа: как платить?

Чи отримають субсидію ті, хто знаходився у вимушеній відпустці за свій рахунок?

Стоит ли рассчитывать на кредитные союзы