У Херсонському музеї відкрили виставку присвячену жахам Другої світової війни

Автор: Аркадій Ліснічук08 Май 2019 19:45
У Херсонському музеї відкрили виставку присвячену жахам Другої світової війни
Фото: автора

Сьогодні у Херсонському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські табори». Головна мета створення даної виставки – це показати херсонцям одну із найжахливіших сторін Другої світової війни, яку пройшли їхні земляки. В ній були зібрані історії українців, які пройшли через жахи концтаборів.

Голова Херсонської обласної організації ветеранів України Ольга Гончарова, зазначила, що наразі на території Херсонщини проживає 1200 осіб, які пройшли всі жахи концтаборів. Натомість, пропри всі виклики долі вони не втратили людяності.

«Ця виставка розповідає про людську гідність. Концтабори – це однозначно злочин проти людства. Людям, яким вдалося пережити всі жахи війни й вижити дійсно заслуговують поваги, оскільки не дивлячись на всі знущання вони змогли зберегти у собі все людське», - говорить співробітниця краєзнавчого музею Ольга Гончарова.

Далі Ольга провела екскурсію й розповіла присутнім про жахи, які відбувалися у концтаборах: нелюдські тортури, експерименти над людьми, вбивства та інші знущання, які пережили військовополонені.

«Скільки б років не пройшло після Другої світової війни, але рана на серці людства залишилася й через 74 роки після її завершення. Я помітила, що коли розповідала реальні історії військовополонених в багатьох із присутніх на очах наверталися сльози», - зазначила Ольга.

Зазначимо, що виставка буде працювати у Херсонському обласному краєзнавчому музеї ще тиждень. За словами співробітників, 15 – 16 травня виставка поїде до Білозерки й далі вирушить за маршрутом, який узгодить адміністрація музею.

Тэги:

В Херсоне пылает мясной магазин (Обновлено)

Херсонка Єлизавета Мерешко здобула золото на Чемпіонаті світу

Херсонщину посетили 4 миллиона туристов

Советника главы Херсонской ОГА проверит СБУ