В Херсоні відбувся День відкритих дверей закладів вищої освіти, де створені Освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна»

Автор: Мирослава Кошкина13 Май 2019 08:15
В Херсоні відбувся День відкритих дверей закладів вищої освіти, де створені Освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна»

11 травня в Херсонській державній морській академії відбувся  загальнодержавний День відкритих дверей закладів вищої освіти, на базі яких створені Освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна».

Як повідомили у прес-службі ОДА, у заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації Андрій Балонь, начальник головного управління  вищої освіти Міністерства освіти і науки України Світлана Кретович, завідувач сектору Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб у Херсонській області Денис Чистіков, керівник апарату Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим Тетяна Покидько, абітурієнти та їх батьки з тимчасово окупованої території Криму.

Відкриваючи захід, заступник голови облдержадміністрації Андрій Балонь акцентував увагу на важливості щорічної роботи освітніх центрів для громадян України, які живуть в тимчасово окупованому Криму та на Донбасі.

«Херсонщина є прикордонною територією. Саме наша області надає чи не єдину можливість для студентської молоді Криму отримати вищу освіту і не втратити бажання бути українцями, зберегти національні звичаї та традиції, бути патріотом своєї Батьківщини», - підкреслив Андрій Балонь.

Розповідаючи про умови вступу до вищих навчальних закладів України для абітурієнтів, які проживають на тимчасово окупованих територіях, начальник головного управління вищої освіти Міністерства освіти і науки України Світлана Кретович зазначила: «Процедура вступу до вищих навчальних закладів України для абітурієнтів, які проживають на тимчасово окупованих територіях залишається спрощеною, проте в цьому році змінено терміни початку роботи Освітніх центрів. Вони відкриються 3 червня та працюватимуть до 27 вересня. Абітурієнтам, які мають бажання навчання за державним замовленням, необхідно подати документи до 19 липня».

Під час вступної кампанії в області діятимуть 5 Освітніх центрів «Крим-Україна» на базі Херсонського державного університету, Херсонського національного технічного університету, Херсонської державної морської академії, Херсонського державного аграрного університету, Херсонської філії Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова.

До речі, за підсумками двох навчальних років через освітні центри «Крим – Україна» вступило 137 осіб, з них у 2017 році  – 71 особа, а у 2018 – 66 осіб.

Тэги:

Школы в Херсоне: переход количества в «какчество»

«Моему ребёнку отказали в приёме в первый класс, потому что директор обиделась...»

Неужели подпольно работают детские лагеря?!

Удалённые уроки и сроки экзаменов

Тематичний додаток «Абітурієнт Херсон-20»