В Україні значно подорожчає вища освіта: до чого готуватися батькам абітурієнтів

Автор: Дарья Мельник27 Февр. 2020 08:39
В Україні значно подорожчає вища освіта: до чого готуватися батькам абітурієнтів

За чотири місяці до старту вступної кампанії-2020 року, українським абітурієнтам, які планують вступати до вищих навчальних закладів на контракт, уряд підготував досить неприємний сюрприз. У поточному році на тридцять спеціальностей для студентів-контрактників зросте вартість навчання.

У планах у Міністерства освіти і науки підняти вартість на найпопулярніші спеціальності. Детальніше – в OBOZREVATEL.

У 2020 році встановлюється мінімальний поріг вартості навчання на контракті в українських вузах.

Подорожчання торкнеться близько 30 популярних спеціальностей із різних напрямків.

Навчання на контракті в Україні зросте на 20-30%.

Бюджетники навчатимуться за рахунок контрактників


Ще в лютому 2019 року МОН винесло на громадське обговорення проєкт постанови "Про деякі питання введення індикативної собівартості", яким передбачається підвищити вартість навчання на низку спеціальностей в українських вузах.

Чиновники відзначають, що ціна контракту в два, а то і три рази нижча, ніж та, яку держава платить за навчання бюджетника. Піднявши ціну навчання на контракті, планують збільшити фінансові надходження до вищих навчальних закладів.

"Ми очікуємо збільшення надходжень до університету за рахунок контрактних коштів. Це збільшить і оплату праці. Якщо порахувати навчання у репетитора і навчання в університеті, то репетитор уже бере більше, ніж університет", – заявив заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний під час зустрічі з педагогами УжНУ.

Крім підвищення вартості, в університетах хочуть встановити межу ціни навчання на контракті, нижче якої вони не зможуть опускати ціни. Торкнеться нововведення 31 з понад 120 спеціальностей, які викладаються в Україні, а саме:

 • Філологія;
 • Економіка;
 • Політологія;
 • Психологія;
 • Соціологія;
 • Журналістика;
 • менеджмент;
 • маркетинг;
 • Облік та оподаткування;
 • право;
 • Міжнародні відносини;
 • Медицина;
 • Ветеринарія та інші.

Скільки платитимемо


Згідно з рішенням Кабміну, підвищення відбуватиметься в кілька етапів. У 2020 році вартість контракту повинна становити не менше 60% від середньої вартості підготовки одного студента-бюджетника без урахування стипендії. У 2021 році – не менше 70%, і у 2022 – не менше 80%.

Зараз держбюджет виділяє на одного учня бюджетника 44 тис. гривень, відповідно, мінімальна ціна контракту з 2020 року складе приблизно 26,4 тис. гривень на рік. Для порівняння, в 2019 році у київських вузах вступити на ту ж соціологію або менеджмент можна було за 18 тис. на рік, на міжнародні відносини – за 23 тис., а піти вчитися на журналіста можна було за 25 тис. гривень.

Варто розуміти, що рішення уряду підніме вартість навчання не тільки для спеціальностей, які не дотягують до мінімального порогу, але і всіх у цілому на 30%.

При цьому дешевшими стануть вечірня форма навчання – на 25%, заочна та дистанційна – на 50%.

Тэги:

Удалённые уроки и сроки экзаменов

Тематичний додаток «Абітурієнт Херсон-20»

ІНВЕСТИЦІЇ НА ПРОЕКТ І ЗМІНА ПРАВЛІННЯ "IT CONNECTION"

Закрытие херсонских библиотек: эпопея продолжается

Щоб по-новому годувати, по-новому треба й готувати!