Виїзд дитини за кордон: які нюанси варто знати херсонським батькам

Автор: Дарья Мельник19 Августа 2019 10:45
Виїзд дитини за кордон: які нюанси варто знати херсонським батькам

Ні для кого не є секретом, що на момент розлучення батьків понад усе страждає дитина. Це стосується не лише емоційного та психологічного стану, а й загальних можливостей. Так, найактуальнішою проблемою, з якою зіштовхується кожен третій – перетин неповнолітньою дитиною кордон.

Попри те, що в Україні розроблено декілька законів #Чужих_дітей_не_буває, непорозуміння між батьками стосовно перевезень дітей все ще виникають. Як діяти у тій чи іншій ситуації журналістам інтернет-видання «Гривна» розповів начальник Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Костянтин Хутковський.

Спершу ми розвінчаймо установлений міф, що на момент перетину дитиною кордон повинні бути згоди від обох батьків. Ні, це не так. Дитина має право перетнути кордон лише з одним дозволом, проте за певних умов (дивіться інфографіку).

Ще одним поширеним міфом є те, що один з батьків не може вивезти дитину за кордон більше, ніж на місяць без згоди іншого. Проте Костянтин Хутковський спростував інформацію. За його словами, це можливо тільки у певних випадках, серед них звичайна заборгованість по аліментах та, якщо поїздка стосується здоров'я дитини. Це або негайна медична допомога, або планова реабілітація. При цьому ви повинні мати довідки про стан дитини від лікарсько-консультативної комісії та про заборгованість.

Що стосується довідки про заборгованість зі сплати аліментів, то ви її можете отримати в органах державної виконавчої служби.

Окрім вищезазначених проблем, батьки часто зустрічають з такою, як не дозвіл одного з батьків на виїзд за кордон. Якщо ж ви потрапили у подібну ситуацію, то не потрібно бити на спалах, а звернутися до суду. У цьому випадку той, хто хоче виїхати з дитиною за кордон, має отримати одноразовий тимчасовий дозвіл на виїзд малолітньої дитини за межі України без згоди батька/матері. Варто зазначити, що в суді подібні справи розглядають не довше двох місяців.

Тэги:

З наступного тижня у херсонських маршрутках можна буде розрахуватися за допомогою QR-коду

Як відстояти власні права споживачам онлайн-магазинів

Рано радіти: Херсон знову залишається без бюджету на 2020 рік

Мероприятия в Херсоне 25-26 января

У Херсоні пробують монетизувати пільги