«Влада хоче дестабілізувати роботу закладу», - директор Херсонського авіаклубу розповів про розслідування облради

Автор: Антон Костюк12 Октября 2019 18:52
«Влада хоче дестабілізувати роботу закладу», - директор Херсонського авіаклубу розповів про розслідування облради

Справжній конфлікт розгорівся довкола комунального закладу «Обласний авіаційно-технічний спортивний клуб», який займається вихованням юних парашутистів. Херсонська облрада звинувачує директора закладу Олега Ричка у халатності, яка могла коштувати підлітку здоров’я. Сам же директор називає такі дії зі сторони влади провокаційними.

Нагадаємо, що протистояння директора авіаклубу з Херсонською обласною радою розпочалося приблизно 10-го серпня. Саме цього дня хлопець під час стрибка із парашутом невдало приземлився на електроопору. Після цього голова облради Владислав Мангер призначив службове розслідування. В ході якого було встановлено, що Ричка намагався приховати даний інцидент. Наразі йому загрожує звільнення із посади директора.

Нам вдалося поспілкуватися із директором «Обласного авіаційно-технічного спортивного клубу» й дізнатися його позицію стосовно результатів перевірки, які були надані Херсонською обласною радою. Тож, про намагання влади втрутитися в роботу авіаклубу й призначити «своїх людей»,  про замах на життя директора та власне роботу, яку здійснює комунальний заклад, читайте у матеріалі журналістів сайту «Гривна».

-Як ви прокоментуєте службове розслідування, яке проводиться відносно вас?

-Останнім часом ми бачимо, що активно руйнується дитячий спорт. Як на мене, вся ця «заказуха» в мою сторону зроблена для того, щоб дестабілізувати роботу в закладі.

-Чому «заказуха»? Відносно вас й справді проводилося службове розслідування, яке було ініційовано Херсонською обласною радою.

-Подія, яка сталася не є інцидентом. Про це вже сказали у державній авіаційній службі. Це стандартна позаштатна ситуація, яка може статися під час виконання тренувальних стрибків із парашутом, що сам парашутист не потрапив на площадку. Інцидент – якщо є постраждалі або є збиток, а так цього немає. З дитиною все було гаразд.

-Але внаслідок цього був нанесений збиток, оскільки постраждала електроопора та власне згорів парашут.

-Справа у тому, що нам Херсонська обласна енергосервісна компанія не висувала жодних претензій, оскільки з їхньої вини не спрацювало захисне відключення. Те, що парашутист не потрапив на площадку – випадковість та погодний фактор. Таке стається, але спортсмен спрацював дотримуючись інструкції: убезпечив себе та оточуючих.

Як доказ того, що зі спортсменом все гаразд Олег Ричка продемонстрував результати медкомісії за 15 серпня. Нагадаємо, що сам інцидент, коли хлопець приземлився на лінію електромереж, стався 10 серпня. Офіційний документ свідчить, що юний парашутист повністю здоровий (див. фото нижче). Також Ричка додав, що вже 11-го серпня хлопець знову здійснював стрибки із парашутом.

-Як здійснювалась перевірка?

-Вони перевіряли все. Починаючи із питань безпеки. Хоча, ці люди не компетентні у питаннях авіації. Вони зробили свої висновки «пальцем у небо». Єдине порушення, яке у нас знайшли, це було те, що у пілота закінчився термін дії медичної комісії. Через це його оштрафували на тисячу гривень. На цьому вся перевірка й закінчилась.

Також Олег Ричка продемонстрував його власний парашут, який був пошкоджений невідомими особами.

-Мені всіляко «допомагають» працювати. Нещодавно мені перерізали парашут. На ньому було видно, що це саме механічні пошкодження. Я не знаю з якою це було зроблено метою. Можливо, що мене питалися вбити. Можу сказати, що є багато охочих зайняти моє місце. Люди, які мало уявляють цю роботу думають, що тут можна щось заробити.

Аби не зациклюватися на ситуації, яка склалась довкола службового розслідування, що було ініційовано Херсонською обласною радою, ми вирішили поспілкуватися й про діяльність авіаклубу. Забігаючи на перед скажемо, що там дійсно багато цікавого.

-Хто у вас займається?

-Вік наших курсантів від 14 до 19 років. Якщо вони проживають у Херсонській області, то їм надається можливість займатися безкоштовно. Щороку у нас проходить навчання 200-300 чоловік. Зараз дітей досить-таки складно чимось зацікавити, але завдяки нашому програмному навчанню нам це вдалося. Ті, хто бажає далі проходити військову службу йдуть до нас. У нас учні проходять фізичну, парашутну, медичну та військово-тактичну підготовку. Також є мережа кружків. Зокрема, ми займаємось підготовкою майбутніх спеціалістів для авіації та збройних сил: штурмові війська, морська піхота, війська спеціального призначення та рятувальників.

-Де навчаються ваші курсанти?

-Є два об’єкти: у Херсоні – навчальна база та аеродром у Скадовську. Тільки но у нас починає щось працювати, як з’являються люди. Які хочуть це зіпсувати. Наприклад, взяли «попиляли» аеродром у Скадовську. Ми провели туди воду, але нам повідомили, що ділянка нам не належить. По документах ділянка належить учаснику АТО, але як взагалі могли поділити територію аеродрому. Це ж земля спеціального призначення.

-Ви проводите змагання?

-Із 27 липня по 1 серпня, які нам дали попрацювати, ми заробили 130 тис. грн, які поклали на рахунок підприємства. Завдяки економії ми власним коштом  провели відкритті змагання, куди запросили команду із Полтави. Ми оплатили всі витрати учасників. Інколи нам доводиться купувати квитки власним коштом, аби відправити дітей на змагання.

-Чим ви займаєтесь зараз?

-Ми розробили програму «Юні парашутисти-2», яка дасть можливість на базі нашого клубу готувати дійсно ціні кадри для армії та рятувальників. Ми збираємо таланти, яким зможемо передати свій багаторічний досвід. Нам вдалося вже набрати близько 270 чоловік. Саме навчання триває із вересня по травень. Вже у травні ми здійснюємо перші стрибки із парашутом.

-Як ви оціните загальний стан авіаклубу?

-В авіаклуб протягом років зовсім нічого не вкладалось. Ми перебуваємо на балансі КП «Херсонські авіалінії». Там зараз перевірки в аеропорті. Я не здивуюсь, якщо якісь кошти вони списували й на наш об’єкт, а жодних робіт не проводилось.

-На чому ви навчаєте парашутистів?

-Тут (ред. - у Херсоні) у нас тільки навчальні, а бойові парашути знаходяться у Скадовську. На них курсанти тренуються складувати парашут й взагалі подивитись, як він вигладить та працює. Ми їх постійно оглядаємо та перевіряємо.

-Як ви оціните рівень парашутного спорту на Херсонщині?

-Його практично немає. Якщо у Миколаєві готують пілотів для спортивних літаків, то це дає можливість отримати ліценцію приватного пілота. Натомість, отримати ліцензію парашутиста у нашому регіоні нереально. Якщо були б необхідні парашути типу «крило», то на цьому можна було би непогано заробляти, оскільки є багато охочих пройти навчання.

-З парашутом можуть пригнути тільки ваші курсанти?

-Вони займаються безкоштовно, а так один стрибок коштує 1175 грн. Спортсмени-парашутисти сплачують лише благодійний внесок, який становить 400-600 гривень. Всі оплати проходять прозоро безпосередньо на рахунок казначейства. Сплатити за сам стрибок із парашутом можна за допомогою телефонного додатка «Privat24».

Також Олег Ричка провів екскурсію по самому навчальному закладу. Найбільшу увагу привертають зменшені копії літаків, які можна підняти в повітря та керувати ними із землі за допомогою пульту. Як повідомив директор, всі ці моделі були спроектовані та сконструйовані сторожем.

-Які наразі проблеми постали перед авіаклубом?

-Наразі така тенденція, що через декілька років вже навіть не буде кому літати. У нас пілоти один 47-го, а інший 54-го року народження. Ми не можемо знайти техніка, який буде обслуговувати літаки. До нас ніхто не йде працювати через малу заробітну платню, яка становить близько 4 тис. грн.  

У ході розмови Олег Ричка також розповів, що він є професійним спортсменом-парашутистом. На його рахунку понад тисяча стрибків із парашутом. До авіаклубу він прийшов лише з одною метою – передати свій досвід підростаючому поколінню.

«Якщо мене звільнять, то я знайду куди піти працювати, але хто буде займатися спортивним вихованням наших дітей. Я б міг поїхати до Китаю й викладати там. Отримував би собі близько 2,5 тис. доларів на місяць й ні про що не думав. Проте, я поки залишаюсь тут, щоб надалі виховувати спортсменів-парашутистів в Україні», - розповів Ричка.

Зазначимо, що Олег Ричка був призначений на посаду директора КЗ «Обласний авіаційно-технічний спортивний клуб» у квітні цього року.

Тэги:

«Ох земелько, свята земелько... Як радісно тебе загрібати докупи, в одні руки…»

Как херсонцы «шутят» с коронавирусом

Народний депутат Олексій Ковальов бореться за відкриття ринків на Херсонщині

Новый выпуск газеты «Гривна» №12 от 18 марта 2020

Как штрафуют за нарушение карантина в Украине и других странах (инфографика)