Автор: Полина Дайнега10 Октября 2019 11:30

Як студентам херсонського університету отримати субсидію

Як студентам херсонського університету отримати субсидію
фото ілюстраційне

Вже три роки поспіль студенти, які навчають у Херсонському державному університеті та проживають у студентських гуртожитках, отримують своєрідну пільгу – субсидію на житлово-комунальні послуги. З темою субсидії знайомий кожен, адже це дуже зручно, коли частину витрат за комунальні послуги сплачує держава.

Варто зазначити, що ХДУ – один з вишів міста та області, де мешканці студмістечка мають право отримувати субсидію. Більш детально про реалізацію плану, оформлення та виплати субсидії розповіла журналістам інтернет-видання «Гривна» голова профспілкового комітету Олександра Писларь.

«Я не можу сказати, що це було досить легко. На реалізацію задуму (ред.- отримання субсидії) ми витратили рік, щоб узгодити всі моменти з документами. Також трудомістко поєднати співпрацю університету, управління соціального захисту населення, бухгалтерії та профспілки. На момент реалізації наша команда вже мала схему узгоджень, яка працювала декілька років у ВУЗах з інших областей: Запорізької та Вінницької»,- прокоментувала Писларь.

Коли все було оформлено, а співпраця налагоджена, працівники профспілки зіштовхнулися з черговим непорозумінням таким, як надходження грошей. Адже надходження коштів може здійснювати різними шляхами. Наприклад, на рахунок кожного студента чи університетський. Два роки поспіль кошти надходили на рахунок університету, а вже безпосередньо з січня 2019 студенти мали відкрити рахунок в «Ощадбанк» і діяти на загальних умовах.

Думки студентів про субсидію

Перший рік, а це був 2017, працівникам доводилося майже виловлювати мешканців студмістечка та пропонувати оформлювати державну допомогу. Після того, як загальна сума наданої субсидії склала 1,4 мільйона гривень, у наступному році кількість бажаючих стало значно більше. Була вщент заповнена найбільша аудиторія університету. Діти заповнювали бланки на колінах, підлозі. Так, у 2018 році оформили та отримали субсидію понад 500 студентів.

Журналісти інтернет-видання «Гривна» вирішили не втрачати можливість та запитати думку самих мешканців студмістечка.

«Дякую працівникам профспілкового комітету та дирекції університету за можливість отримувати субсидію. Вона є допоміжним інструментом особливо тоді, коли навчаєшся на контрактній формі. Субсидію я оформлюю з першого року впровадження (ред.-2017) і завжди її отримувала. Були затримки коштів від держави, проте не сплачувати за проживання за гуртожиток хоча б 2-3 місяці – це круто»,- прокоментувала студентка Вікторія.

«У відшкодування коштів я повірив не відразу, тому не оформлював у 2017 році. Проте, коли мій знайомий  розповів, що це дійсно працює, вирішив не зволікати і також долучатися. І ось результат: не сплачував за проживання у гуртожитку 2 місяці»,- розповів студент Ілля.

«Усі три роки поспіль я оформлювала субсидію у гуртожитку. Адже дирекція університету працює для нас, тому, як кажуть, беріть поки дають. Не вважаю, що студенти – найбагатший прошарок населення, чому б не скористатися такою можливістю»,- розповіла колишня мешканка гуртожитку Аліна.

Зустрічі та оформлення.....

За словами голови профспілкового комітету Олександри Писларь, зустрічі зі студентами стосовно субсидії проводяться кожної осені, наприкінці жовтня. Так як щороку у гуртожитках з`являються нові мешканці, спочатку їм пояснюють: що таке субсидія, як вона працює та що потрібно зробити, аби отримати її. Зіштовхувалися з такими випадками, коли студенти боялися її оформлювати. Вони вважали, що надані кошти потрібно повернути після завершення навчання.

Окрім цього, оформлення відбувається в університеті. Тобто під час зустрічі після інформування працівники профспілки роздають бланки заяви на отримання житлово-комунальної субсидії та декларацій, де студенти зазначають власні дані, дохід, склад сім`ї та усі інші ключові моменти, які можуть вплинути на надання.

Далі усі бланки направляються до управлінь соціального захисту населення, де власне перевіряють надану інформацію та здійснюють нарахування державної допомоги. Варто зазначити, що ХДУ співпрацює з двома управліннями: Дніпровського та Суворовського районів.

Помилки, яких допускаються студенти під час заповнення

Декларація для отримання субсидії, як і будь-який інший документ потребує точності та правдивості. Будь-яка помилка при оформленні документів може повернутися так, що студент не отримає субсидію. Мешканці студмістечка ХДУ найчастіше допускаються дрібних помилок. Наприклад, не написали свій ідентифікаційний код або пропустили одну цифру, не вказали власний номер мобільного або не правильно написали прізвище, ім`я чи по батькові. У такому разі працівник управління зв`язується з профспілкою вищого навчального закладу та доповідає про неточності. Після отримання інформації студент має терміново навідатися до управління свого району. Та найголовнішою підставою для відмови у субсидії може бути лише декілька моментів, один з них це здійснення покупки, вартість якої перевищує 50 тисяч гривень. Відомо, що за три роки мешканці студмістечка ХДУ не зіштовхувалися з відмовою.

Бути чи не бути: що впливає на розмір субсидії

Як вже було зазначено, відмовити можуть тому студентові, який здійснив покупку на суму понад 50 тисяч гривень. Проте існує декілька пунктів, які саме впливають на розмір субсидії. У першу чергу на розмір державної виплати впливають доходи студента: офіційна заробітна плата, пільги та інше. Також перевіряється задеклароване майно: земельний пай, квартира.

Варто зазначити, що студентові, який не отримує стипендію та навчається на контрактній формі рахують дохід як мінімальна заробітна плата. Студенти, які отримують стипендію саме за розміром стипендії.

Наразі профспілковий комітет узгоджує усі моменти і зовсім скоро оголосить дату та час зустрічі, аби знову вирішити питання стосовно субсидії.

Тэги:

Оформление субсидий: новые условия для всех

Херсон без буквы «Н». Неужели кто-то «постарался»?

Всё больше херсонцев обращаются за помощью к психотерапевту из-за страха заболеть

Раз, два, три – ёлочка, НЕ гори!

Кто из-за карантина потерял субсидию