На минулому засіданні виконком Херсонської міської ради затвердив відкориговані титульні списки капітального ремонту житлового фонду й ліфтового обладнання на цей рік. Загалом до цього списку потрапило 76 будинків, де будуть відремонтовані проблемні місця: покрівлі, системи опалення, водопостачання або водовідведення. Обійдеться це міському бюджету у 20,2 млн грн.

Більш детальніше про об’єкти, які до кінця цього року будуть відремонтовані коштом міського бюджету, ви можете переглянути на інтерактивній карті у розділі «Ремонт житлового фонду та ліфтового обладнання».

Зазначимо, що питання аварійних будинків, які вже рокам не придатні для експлуатації, не один раз піднімалося у Херсонській міській раді. Проте, у більшості випадків чиновники просто розводили руками й говорили, що на це у бюджеті бракує коштів.

Для того, щоб на наглядному прикладі продемонструвати вам, наскільки у деяких випадках проведення капітального ремонту будинку просто життєвонеобхідне, розповімо вам історію мешканців одного із таких будинків. Далі мова піде про будинок, який розташований за адресою вулиця Фестивальна, 4. Одразу скажемо, що вони все-таки дочекалися, щоб на ремонт покрівлі їхнього будинку витратили 300 тис. грн. Тепер головне, щоб їх встигли витратити до кінця року.

Як «вибити» у міської влади кошти на ремонт будинку

Уявіть собі будинок у якому дах більше схожий на решето. У якому мешканці після кожного дощу, навіть найменшого, вимушені власноруч латати діри у покрівлі поліетиленовою плівкою, щоб хоч якось не дати будинку повністю утонути у дощовій воді. Саме в таких умовах більше двох років жили мешканці будинку на вулиці Фестивальна, 4.

Фото зроблені 14-го червня

Перше, що необхідно зробити, аби довести аварійність будинку – провести експертизу, якою займаються деякі юридичні контори. Для людей тяганина з актами, постановами та документами розпочалася ще у вересні 2017 року. Цього ж року була проведена експертиза будинку, яка встановила наступне: у помешкання непридатна основа фундаменту, стіни, перекриття та покрівля. Також в його фасаді були виявлені численні тріщини. Сама ж покрівля, яка власне й стала найбільшою проблемою для мешканців, повністю прогнила та близько 20% її площі протікає.

Далі із повним пакетом документів необхідно піти до департаменту ЖКГ Херсонської міської ради. Саме на цьому моменті й починається найцікавіше, оскільки чиновники у нашому місті не охоче беруться вирішувати проблеми містян. Продовжуючи історію мешканців Фестивальної, 4 скажемо, що у 2017 році їм так й не вдалося домогтися того, аби на ремонт покрівлі їхнього будинку виділили кошти.

Влітку 2019 року, коли у будинку вже було просто не можливо жити, оскільки від найменшого дощу помешкання перетворювалося на болото, мешканці вирішили безпосередньо прийти на сесії Херсонської міськради. Лише після того, як чиновники на власні очі побачили, який вигляд має будинок, його вирішили включити до титульного списку. Далі вже за відкориговані списки мають проголосувати члени виконавчого комітету Херсонської міськради.

Остаточну крапку у протистоянні мешканців аварійного будинку із чиновниками департаменту ЖКГ буде поставлено лише тоді, коли покрівлю зрештою буде відремонтовано. У нашому місті трапляються й такі випадки, що будинок потрапляв до титульного списку декілька разів, але кошти попросту не встигали освоїти. Після цього будинок дивним чином зникав із титульного списку, а жодні ремонтні роботи так й не проводилися.

Тэги:

НБУ: банки мають вказувати відсоток за кредитом на першій сторінці договору

Херсонські депутати ухвалили не прозорий бюджет

Владу - радам? Зміни до Конституції в частині децентралізації

Абітурієнти Херсонщини отримають пільгові кредити на навчання