Які документи необхідно зібрати херсонцям, аби стати піклувальником дитини

Автор: Дарья Мельник15 Мар. 2019 10:45
Які документи необхідно зібрати херсонцям, аби стати піклувальником дитини
фото ілюстраційне

Опікунство – одна з актуальних тем сьогодення. Попри доволі-таки клопіткий процес, економічну кризу та безліч інших труднощів, українці продовжують звертатися до служб у справах дітей, аби стати батьками чи опікунами малечі, яка з певних причин позбавлена піклування.

Що ж робити й куди звертатися, якщо ви все ж таки вирішили стати опікуном?

Перед тим, як йти до служби у справах дітей за місцем проживання, потрібно переглянути законодавство та зіставити його з власними можливостями. Ось, наприклад, заявник на момент оформлення повинен обов'язково бути у шлюбі та мати при собі офіційний документ, який це підтверджує. Важливо пам'ятати, що ваш стан здоров'я також впливає на рішення комісії, адже через хворобу чи часткову недієздатність можуть легко відмовити. У тому випадку, якщо на Вашу думку, факторів через які можна отримати незадовільне рішення – відсутні, з повним пакетом документів варто звертатися до відповідних державних органів.

На першій зустрічі фахівці соціальних служб проведуть з майбутнім піклувальником бесіду та нададуть рекомендації. Що стосується документів, то на момент звернення при собі потрібно мати: заяву, довідку про доходи на останні півроку або копію декларації, довідку про проходження курсів навчання для батьків, рекомендаційний лист з центру соціальних служб, щодо включення кандидатів до єдиного банку даних, копію паспорта і довідку про наявність чи відсутність судимості.

Не варто забувати про повнолітніх членів родини, які мешкають з вами. Адже від них також потребується письмова згода на оформлення опікунства. Окрім цього, кожен повинен пройти медичний огляд, а саме нарколога та психіатра. І надати результати у загальний пакет документів.
Строк дії наданих документів становить не понад рік з моменту видачі.

Після 10 днів подачі заяви працівники служби перевіряють помешкання, яке може стати місцем проживання для дитини. Далі оформлюють акт обстеження житлово-побутових умов кандидата. Цей акт також додається до пакета документів, який розглядається професійною комісією.

Якщо висновок членів комісії позитивний, ви – кандидат в опікуни (піклувальники).

Тэги:

У Херсоні піднімуть ціну на водопостачання: чи покращає якість води?

На Херсонщині запрацює екологічний патруль

Пятница стала днем испытаний для херсонцев

В Херсоне образовалась огромная пробка (видео)