Заява в прокуратуру та зупинені вантажівки: херсонці виступили проти небезпечного заводу

Автор: Антон Костюк15 Августа 2019 11:22
Заява в прокуратуру та зупинені вантажівки: херсонці виступили проти небезпечного заводу
Фото: автора

У Херсоні продовжується скандал навколо підприємства ТОВ «Завод «Мікрон», яке займається виробництвом добавок для ремонту асфальту. Воно відновило свою роботу близько місяць назад. Кожний день своєї роботи завод буквально труїть людей, які живуть поруч, оскільки функціонує він без фільтрів.

Вчора ввечері обурені херсонці зібралися поблизу підприємства, За адресою вулиця Чайковського, 236, щоб залагодити це питання із власником заводу. Вони вимагали у керівництва, щоб ті встановили фільтри або закрили виробництво.

На акції протесту зібралося близько 50 місцевих мешканців. Більшість із них прийшли із дітьми. Аргументували це херсонці тим, що саме за право своїх дітей дихати чистим повітрям вони зараз й борються.

«Я не можу відкривати вікна, оскільки весь пил іде мені в кімнату. Я, навіть, не можу вивісити прання на вулиці, бо потім, коли одягаю це на дітей у них починає з’являтися висип. Взагалі у людей, які мешкають поруч, почало з’являтися подразнення, постійно сльозяться очі й взагалі не можливо нормально дихати. Також у багатьох почала з’являтися алергія через цей пил», - говорить місцева мешканка Ірина Сергіїва.

Від діяльності заводу страждають не тільки люди, а й рослини, які вкрилися білим нальотом й почали в’янути.

Також місцеві підкреслюють, що раніше димохідна труба заводу була лише зверху вкрита попелом, а тепер майже наполовину (див. фото нижче). Перед початком роботи підприємства керівництво запевняло, що вони до 14 серпня обов’язково встановлять фільтри, але цього так й не відбулося.

Пізніше до людей вийшли два чоловіки, які представилися співробітниками заводу, але своїх посад вони так й не назвали.

«Я тут формально ніхто. Директора наразі немає у місті. Він поїхав до Києва, щоб придбати фільтри», - сказав один із чоловіків, який назвався співробітником заводу.

Також вони запевняли людей, що фільтри на підприємстві є, але вони чомусь не можуть їх показати. Після словесної перепалки із місцевими люди, які представилися співробітниками заводу, заявили, що вони не будуть розмовляти у присутності представників ЗМІ. Після цього вони розвернулися й пішли на підприємство.

З проханням розібратися у законності функціонування ТОВ «Завод «Мікрон» місцеві мешканці написали колективну заяву до департаменту екології Херсонської ОДА та обласної прокуратури.

Завершилася акція протесту тим, що люди перекрили дорогу фурам, які везли сировину на підприємство. Під натиском громадськості вантажівки розвернулися й поїхали у невідомому напрямку.

За даними аналітичної системи «Youcontrol», ТОВ «Завод «Мікрон» належить мешканцю міста Дніпро Костянтину Томіліну. Сама компанія була створена близько 6 місяців назад. Запитання викликає той факт, що компанія не має жодної ліцензії: ні на поводження із хімічними речовинами, ні на зайняття підприємницькою діяльністю.

Тэги:

Чому збираються мітингувати одинокі мами?

«Лилею» снова делят в суде

Люди и звери: кого от кого защищать?

Жители Херсона снова жалуются на цементный завод

Новый выпуск газеты «Гривна» №26 от 24 июня 2020