Жодна лікарня Херсона ще не уклала угоду з Національною службою здоров'я. Що це значить?

Автор: Альона ШНАБСЬКА02 Июля 2018 16:55

«Гривна» вже повідомляла, що з 1 липня деякі ЗМІ почали розповсюджувати інформацію, що люди, які не підписали декларацію з терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем, будуть отримувати лише невідкладну допомогу. А ще – начебто з пацієнтами не будуть вже підписувати декларації, бо закінчився строк.

Прес-служба МОЗ поспішила спростувати ці чутки. Як вказано в інформації на сторінці МОЗ у соцмережі, держава продовжує оплачувати медичне обслуговування КОЖНОГО українця - без медичної допомоги не залишиться ніхто.

Як «Гривні» прокоментувала головний лікар Херсонської міської лікарні імені Євгена Карабелеша Алла Малицька, строк підписання декларацій з пацієнтами НЕ ОБМЕЖЕНИЙ. Тобто і зараз можна прийти до медзакладу й підписати декларацію з лікарем.

Строк – 1 липня – більше стосувався медичних закладів. Адже до цієї дати лікарі мали набрати необхідну кількість пацієнтів, а медзаклади – укласти договори на фінансування з Національною службою здоров'я (НСЗУ).

Але на сьогодні жодна лікарня Херсона ще не уклала угоду з НСЗУ. Адже певні питання повинні бути вирішені на сесії міськради.

За словами Алли Петрівни, лікарня імені Євгена Карабелеша продовжує працювати за рахунок держсубвенції, яку отримала й на третій квартал поточного року. 

За повідомленням сайту МОЗ, на початку червня НСЗУ законтрактувала 149 комунальних медзакладів, які знаходяться в 20 областях та місті Києві та загалом обслуговують 8 мільйонів українців.

Станом на 26 червня, 10 мільйонів українців обрали своїх лікарів за 2 з половиною місяці в рамках національної кампанії «Лікар для кожної сім’ї». Наразі лідерами за кількістю декларацій про вибір лікаря у співвідношенні до населення є Вінницька (41%), Полтавська (35,3%), Харківська (35%), Чернівецька (29,3%), Житомирська (28,3%) області.

До речі, як повідомляє сайт МОЗ, 27 червня на офіційному сайті НСЗУ з’явилися договори з 12 приватними медзакладами, які будуть надавати первинну меддопомогу пацієнтам за державні кошти. У переліку цих приватних клінік є ТОВ «Медико-санітарна частина «Медичний Центр «Богдан»», місто Нова Каховка Херсонської області.

Приватні клініки підписали такі ж договори, що й комунальні медзаклади. Незалежно від форми власності лікарні працюють за однаковими тарифами і вимогами до ліцензій, спеціалістів, оснащення та стандартів надання сервісу і послуг.

Пацієнти, які підписали декларації з лікарями приватних закладів, будуть отримувати повний перелік послуг первинної меддопомоги безоплатно (з переліком можна ознайомитися на сайті міністерства moz.gov.ua), адже за них заплатить Національна служба здоров’я. 

Принаймі так вказало МОЗ. Звісно, додаткові аналізи та дослідження будуть проводить за рахунок пацієнта.

Тэги:

В Херсоне взяли на горячем закладчика наркотиков