Автор: Альона ГРЕБЕНЮК02 Октября 2019 11:25

Зимова субсидія: що нового?

Зимова субсидія: що нового?

На календарі жовтень, а отже все ближче час призначення житлових субсидій, чим цікавляться читачі газети «Гривна». Зимова субсидія 2019–2020 років має деякі оновлення. Ознайомимося з основними.

Перше – отримувачі субсидії тепер мають можливість обрати будь-який уповноважений банк для отримання виплати готівки субсидій. Якщо минулого року це можливо було зробити лише через «Ощадбанк», то цього року виплати можна отримати в 38 банках. Перелік цих банків є на сайті Мінсоцполітики

Якщо ви хочете змінити банк, то вам потрібно з відповідною заявою звернутися в управління соцзахисту населення за місцем проживання. Разом із заявою потрібно надати реквізити рахунку в уповноваженому банку, в якому є бажання одержувати субсидію готівкою.

А от безготівково субсидія буде перераховуватися лише на рахунки «Ощадбанку». Як і раніше, лише ця установа може здійснювати перерахунок коштів у організації, які надають послуги. До речі, на безготівкову грошову субсидію переведуть тих, хто мав заборгованість зі сплати за комунальні послуги.

Також відповідно до нового порядку невикористані гроші на рахунках субсидіантів зможуть знаходитися довше. Раніше за грошима потрібно було прийти протягом місяця, тепер цю норму прибрали. Але в уряді уточнюють, що залишки коштів, які були на рахунках, відкритих спеціально для отримання субсидій, станом на 1 червня, можуть там знаходитися до 20 грудня, після чого невикористана сума буде повернута на рахунок Мінсоцполітики.

Читайте також: «Мені відмовили в літній субсидії»: як розібратися у питанні призначення допомоги

Друге – для призначення субсидій на нинішній опалювальний сезон будуть враховувати доходи першого та другого кварталів 2019 року, тобто з січня по червень. Субсидію виплачують особам, які офіційно працевлаштовані та сплачують єдиний соціальний внесок.  Безробітні, які мешкають у місті, повинні бути зареєстровані в службі зайнятості. Для людей, які проживають у селі, ця норма не застосовується. 

Третє – для субсидіантів, які мешкають у індивідуальних будинках, нарахування субсидій на опалювальний сезон починається з 15 жовтня. Й виплати вже будуть здійснюватися з листопада. Для мешканців багатоповерхівок – з початку запровадження опалювального сезону в населеному пункті, що вирішує міська влада. 

Четверте – повторно документи на субсидію повинні надати особи, які мають договір оренди житла, ті, в яких є зміни в сімейному стані, а також особи, яким субсидія була призначена за рішенням комісії.

Тэги:

Бюджетные деньги, как песок сквозь пальцы

Рейдеры охотятся на... землю

Локдаун нашему бизнесу...

Выборы закончились: выбор сделан

Як пройшов другий тур виборів мера в Херсоні