«Золотий» у нас мостоперехід

Автор: Лідія ЛЕЩЕНКО10 Августа 2019 17:10
«Золотий» у нас мостоперехід

Херсонська облдержадміністрація оприлюднила аудиторський звіт про використання бюджетних коштів у області за перше півріччя 2019 року. Цікавих цифр у звіті вистачає, але багатьох херсонців цікавить зокрема будівництво шляхопроводу Таврійський – ХБК.

Згідно з висновками аудиту, при реалізації цього проекту порушено законодавство про містобудівну діяльність на суму 196 мільйонів 576 тисяч гривень! Зокрема за період від жовтня 2017 року до березня 2019-го немає частини робочої документації щодо підготовчих і основних будівельних робіт на об’єкті. Генпідрядник ПрАТ «Укратоменергобуд» найняв субпідрядну організацію ТОВ «Ростбуд Інвест», яка кілька місяців виконувала роботи на об’єкті, не маючи відповідної ліцензії. Це вже не кажучи про те, що проведення будівельно-монтажних робіт без проекту забороняється.

Допущені порушення бюджетного законодавства склали суму в 51 мільйон 802 тисячі гривень. Зокрема порушення, які призвели до втрат бюджетних коштів у сумі 9 мільйонів 575 тисяч, – це не підтверджена документально робота автомобілів-самоскидів, фактичне виконання інших робіт, надлишково використані бюджетні кошти на придбання матеріалів тощо. Лише придбання всупереч проектним рішенням термічно зміцненого геотекстилю вилилося в надлишкове використання бюджетних коштів на 3,4 мільйона більше: замість поточної ціни 40,92 грн./м2 його придбали за поточною ціною 204,73 грн. за м2.

Читайте також: Херсонский департамент ЖКХ ожидает большой аудит

Та й узагалі реалізація проекту передбачає тривалість у 41 місяць, а відповідно вимогам законодавства строк реалізації має сягати від 1 до 3 років, тобто 12–36 місяців.

Контрольний обмір виконаних робіт установив неповне виконання дощової каналізації, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 70,6 тисячі гривень. До актів приймання виконаних будівельних робіт включили й вартість проектних робіт – на загальну суму 6,4 мільйона гривень, тим самим на цю суму завищили вартість підрядних робіт.

Тож у той час, як херсонці з нетерпінням чекають, коли ж урешті добудують той мостоперехід, хтось цілком задоволений процесом будівництва: чим довше воно триває, тим більше можливостей вкрасти парочку мільйонів…

Тэги:

«ЗНАКОМЬТЕСЬ: ИГОРЬ КОЛЫХАЕВ – БУДУЩИЙ МЭР ХЕРСОНА!»

Вместо реальной работы на благо Херсона – склока между чиновниками

На Херсонщине пересчитали пенсии

Газ дешевеет, а прогонка его по трубе дорожает

В Херсон приезжал Президент Зе. Объявлен траур по свободе слова