Економіка – це сфера, яка управляє світом, тож не дивно, що професія економіста – одна з найпрестижніших і найзатребуваніших

У всьому світі в найбільших фірмах, банках, страхових компаніях, в урядових органах і врешті-решт у будь-яких організаціях потрібен спеціаліст із кваліфікацією економіста. Сучасну освіту, яка дозволить вам бути конкурентоздатним на динамічному ринку праці в глобалізованому суспільстві, можна отримати на економічному факультеті Херсонського державного аграрного університету.

Читачі газети «Гривна» знають із наших минулих публікацій, що навчання в цьому виші дає не лише глибокі теоретичні знання, а й практичні навички – завдяки дуальній системі освіти, коли практичні заняття проходять безпосередньо на підприємствах. Кафедри Аграрного університету максимально інтегровані в бізнес, у виробництво: проходять спільні з підприємствами круглі столи, наради, виїзди на семінари, зустрічі з визначними фахівцями. Крім того, під час практичних занять, на цікавих екскурсіях студенти знайомляться з роботою таких потужних підприємств регіону, як «Нібулон», «Грін Тім» та інших агрохолдингів.

Також набути практичних професійних навичок на виробництві студенти кафедри обліку й оподаткування могли в співпраці з навчально-консультаційним центром «Арміда» – там проводили виїзні інтерактивні практичні заняття. Студенти мали чудову нагоду наочно ознайомитися з такими особливостями діяльності, як надання бухгалтерських послуг підприємствам різних форм власності та фізичним особам-підприємцям на основі короткострокового бухгалтерського аутсорсингу.

Ну й звісно, важливими для майбутніх фахівців-економістів є майстер-класи, наприклад, у відділеннях банківських установ Херсона. Так, в одному з банків заняття присвятили актуальним питанням із організації обліку в банку та діяльності управління внутрішнього аудиту. Студенти знайомилися з загальною структурою та функціями управління, організацією роботи основних відділів установи, на собі відчули трудові будні бухгалтерів і аудиторів. Такі майстер-класи є доброю мотивацією до вивчення своєї спеціальності та на вироблення необхідних компетенцій, затребуваних на ринку праці, впевнені викладачі економічного факультету ХДАУ.

Не доводиться нудьгувати студентам кафедри обліку й оподаткування й у відділеннях банківських установ, коли там проводять цикл зустрічей із фахівцями. Крім змістовної інформації про банк і його структуру, студенти знайомляться з різними програмами – наприклад, із підтримки розвитку підприємництва. До речі, в банках звернули увагу на студентів економічного факультету як на резерв кадрового складу, тож після проходження практики та стажування найкращі студенти можуть розраховувати й на працевлаштування.

Та й заняття в аудиторіях університету не можна назвати звичайними. Викладацький склад економічного факультету націлений на пошук нових методик навчання, сучасних і креативних. Застосування новітніх технологій в освіті набуває все більшого значення для підготовки майбутніх фахівців. Тому, наприклад, кафедра обліку й оподаткування проводить онлайн вебінари як технології навчання. Таким чином навіть теми з квартальної звітності (про що говорять з жахом і досвідчені бухгалтери) пізнаються цікаво – особливо якщо навчання йде в співпраці з редакцією журналу «Баланс-бюджет».

Ще один вид креативного заняття, які практикують на економічному факультеті, – лекція-коучинг. Це своєрідне спілкування, тренінг, під час якого студенти отримують чудову нагоду на конкретних прикладах успішних бізнесменів дізнаватися шляхи особистісного та професійного розвитку. Так, у ході лекції-коучингу за участі випускниці Аграрного університету Валентини Грачової – нині директора херсонського туристичного агентства, студенти дізналися, що на шляху до креативного бізнесмена саме економічна освіта й спеціальність «Облік і оподаткування» стали потужною мотивацією до нових звершень, саморозвитку й руху вперед.

Як добре відомо викладачам економічного факультету ХДАУ, чим раніше зацікавити дитину якоюсь діяльністю, тим осмисленішим стане її вибір майбутнього життєвого шляху. А сучасних дітей, зізнаємось, складно чимось здивувати, тож доводиться придумувати для них оригінальний відпочинок. Так, викладачі кафедри обліку й оподаткування залучають школярів до такої інноваційної форми роботи, як гра-квест на тему «Цікава бухгалтерія». Як згодом поділилися враженнями, в ході квесту всі 11-класники зацікавилися та брали активну участь у виконанні завдань. Результати засвідчили, що така корисна розвага гарантує занурення школярів у чарівний світ бухгалтерії.

А досвід Аграрного вишу свідчить, що навчатися до його стін приходять учорашні школярі, які вже визнали, що можуть стати тут не лише успішними, мобільними та кваліфікованими спеціалістами, а й отримати можливість усебічного розвитку особистості. Студенти мають можливість безкоштовно реалізовувати творчий потенціал у гуртках самодіяльності та в спортивних секціях. А внутрішня гармонія дозволяє вдосконалювати й науково-професійну діяльність. Студенти ХДАУ регулярно пишуть наукові статті, беруть участь у конкурсах наукових робіт, всеукраїнських олімпіадах, наукових семінарах. Приклад активної наукової діяльності показують викладачі економічного факультету, які мають ряд фахових публікацій і публікацій у журналах, що входять до науково-метричних баз Scopus та Web of Sience. Молоді вчені факультету беруть участь у наукових проектах, стартапах тощо.

А для майбутніх економістів отримана в Аграрному університеті освіта означає розуміння того, що відбувається довкола, через призму економічних процесів, уміння вільно жити в світі грошей. Вона дає можливість управляти фінансовими організаціями, приймати рішення щодо економічного розвитку різних структур, заробляти гроші, використовуючи власну інтуїцію, та брати участь у молодіжних комерційних проектах. А в підсумку – стати висококваліфікованим фахівцем, успішним підприємцем, гідним громадянином.

Наталя ДЗВОНИЦЬКА