17 вересня Херсонський державний аграрний університет запросив гостей – на урочисту посвяту першокурсників у студенти

Навіть погода зрозуміла, який важливий цей день, – тож сонце яскраво сяяло зі вмитого напередодні дощем ясного синього неба. А ще яскравіше сяяли очі та посмішки молодих людей, які зібралися університетською родиною, аби привітати нових її членів. На Студентській площі зібралися студенти та викладачі вишу, батьки та друзі, поважні гості та пересічні городяни, які знають, що День посвяти – традиційне, але повсякчас неповторне свято. Як завжди, атмосфера в університеті вирувала святковим настроєм, повнилася яскравою енергетикою. Вишикувані за факультетами студенти Аграрного радо зустрічали вступників 2018 року. Вони прямували урочистою ходою по головній алеї парку на чолі зі «Скіфськими барабанщицями» – тож і подивитися, і послухати було залюбки. Вітаючи нових студентів, ректор ХДАУ Юрій Кирилов наголосив: «Ми горді з того, що ви обрали саме Аграрний університет». Нинішні вступники – це близько тисячі нових здобувачів вищої освіти, серед яких 10 громадян інших держав, понад 80 учасників бойових дій. Крім того, чемпіони Європи, чемпіони України та кандидати в майстри спорту, переможці предметних олімпіад і спортивних змагань, учасники та переможці Малої академії наук.

Декани вміють керувати не лише факультетами.

«Херсонський державний аграрний університет сьогодні – це 144-річна історія успіху, це освітній і науковий шлях перемог, – говорив Юрій Кирилов. – На п’яти його факультетах понад 3 тисячі людей здобувають знання з 21 спеціальності, це одночасно і традиції, і нові технології, і постійний розвиток». Юрій Євгенович нагадав, що лише цього року відкрили три нові спеціальності, актуальні для сьогодення та важливі для розвитку регіону.

На свято Аграрного університету запросили високоповажних гостей, які плідно співпрацюють із вишем – передають свої знання й уміння, допомагають вирішувати організаційні питання тощо. Вплітаю­чи свою працю в багатобарвний вінок здобутків і перемог, спільними зусиллями зі співробітниками ХДАУ ці люди допомагають вишу підвищувати свій рейтинг, відзначив ректор. Так, у порівнянні з минулим роком херсонський університет піднявся на 7 позицій серед найкращих вишів України та посів 5-е місце серед 16 аграрних університетів. Тож той, хто обрав навчання у ХДАУ, зробив розумний крок. І нехай ці роки будуть продуктивними, ефективними, сповненими позитивних емоцій, побажав студентам Юрій Кирилов. «А ставши справжніми фахівцями, вже в перший рік своєї професійної діяльності хай ви заробите свій перший мільйон!» – це побажання свого ректора молодь зустріла схвальними вигуками та оплесками. Офіційно церемоніал посвяти першокурсників у студенти Херсон-ського державного аграрного університету розпочався з піднімання прапорів України, ЄС і ХДАУ. Честь підняти прапори отримали студенти ХДАУ, які своїми вчинками вже неодноразово підносили гідність України в різних сферах. Так, Максим Жарков – здобувач вищої освіти магістерського рівня за спеціальністю «Водні біоресурси та аквакультура й екологія», учасник бо­йових дій, антитерористичної операції, начальник відділення поліції в порту Херсон.

Микита Пешенко – здобувач вищої освіти магістерського рівня за спеціальністю «Менеджмент», майс­тер спорту з кіокушин-карате, чемпіон Європи, неодноразовий чемпіон України. Євген Панич – здобувач вищої освіти першого (бакалаврського) рівня за спеціальністю «Будівництво та цивільна інженерія», кандидат у майстри спорту з самбо та дзюдо, двократний призер чемпіонату України з дзюдо, чемпіон України з боротьби самбо, призер чемпіонату Європи. А в чистому повітрі лунали дзвінкі дитячі голоси: гімн України виконували діти зі зразкового хору «Жайвір» школи № 5.

Ректор Юрій Кирилов вручає нагороду студентці Ганні Радковській.

Почесні гості свята, серед яких голова Херсонської облдержадмі-ністрації Андрій Гордєєв, голова Херсонської міської ради Володимир Миколаєнко, депутати обласної та міської рад, керівники підриємств, у привітальному слові наголошували, що вибір освіти в Аграрному університеті – вірний і перспективний. Це можливість стати затребуваним фахівцем або відкрити власну справу, отримати професію, яка допоможе розвивати економіку регіону та створювати власний достаток. «Всі ми різні, та мета у нас спільна, – лунало на площі. – Маємо гордо нести звання випускника Херсонського державного аграрного університету!» А щоб знати, на кого варто рівнятися вже в процесі навчання, на урочистій лінійці нагородили кращих студентів Аграрного університету – за відмінне навчання, участь в університетських і обласних заходах, за старанність, наполегливість і вагомий особистий внесок у розвиток ХДАУ молоді люди отримували відзнаки Президента України, Верховної Ради України, обласної державної адміністрації.

Та до випуску ще багато часу – тож поки що студенти та гості святкували. Як завжди, були чудові виступи творчих колективів, запальні барабанщиці, перша демонстрація талантів новачків. Але справжнім креативом цього року став парад деканів: хтось із них урочисто виїхав на… тракторі, хтось – на сігвеї, хтось – на човні! А потім новопосвячені студенти склали клятву університету – не нудну застарілу формулу, а обіцянку, в якій поєднали серйозність і гумор, підкреслений рисами саме свого факультету. Декани передали першо­курсникам символи факультетів – і ті стали повноправними членами університетської родини.

Для них відкрилася нова сторінка життя – непередбачуваного, але прекрасного. Тож нехай новий навчальний рік стане для кожного студента ХДАУ роком нових звершень, приємних несподіванок і плідної цікавої праці. Для викладачів – відкриттями нової талановитої наукової молоді. Для Аграрного університету – роком нових досягнень, підвищеного рівня визнання, успіхів і розвитку.

Тэги:

У Херсонській ОДА створили робочу групу з питань ТЕЦ

Мінування: поліція змінить алгоритм дій

ЗНО-2019: як випускники Херсонщини важливі іспити складали

Перший заступник Представника Президента у Криму звернувся до Зеленського

На встановлення світлосигнальної системи в аеропорті «Херсон» витратять 49 млн грн