Сьогодні на Херсонщині активно розвиваються еко-, етно-, зелений туризм, аграрний, сільський. Проте ринок регіону ще не заповнений фахівцями, які побачили б і змогли репрезентувати місцеві унікальні переваги як об’єкт і локацію туристичної послуги.

Адже Херсонщина – це туристичний регіон, де безліч і природних пам’яток, і пам’яток архітектури, багато виробництв, пов’язаних із сферою гостинності. Серед них – «Виноробне господарство князя Трубецького», комплекс «Гран-прикс», зелена садиба «Казка Олешшя», «Зелені хутори Таврії» та інші.

Херсонський державний аграрний університет за правом можна називати університетом нового покоління. Адже його діяльність постійно трансформується в пошуках напрямів, які могли б одночасно відповідати й потребам ринку праці, й запитам населення, й запитам студентів вишу щодо того, аби стати кращими, більш конкурентоспроможними.

Як відомо читачам «Гривни», у ХДАУ є традиція регулярно відкривати нові спеціальності та освітні програми до нової вступної кампанії. Цього року такою спеціальністю став «Туризм».

«Ми бачимо, що наша Херсонщина є надзвичайно перспективною та має високий потенціал розвитку цієї галузі. Це відповідає не лише національним, а й світовим тенденціям, бо туризм – сфера, яка найдинамічніше розвивається зараз у світі. Відповідно зростає й попит на фахівців цієї галузі», – сказав у розмові з журналістом ректор університету Юрій Кирилов.

А оскільки Аграрний університет пластично реагує на такі зміни, вирішили запровадити таку освітню програму. Це, впевнений викладацький склад економічного факультету, перспективно та вигідно для потенційних здобувачів вищої освіти. Адже ця програма є комбінованою: по-перше, окрім вивчення власне фаху, студенти опановують мовні навички, вивчаючи дві мови впродовж чотирьох навчальних років. По-друге, вони отримують високого рівня навички управління та маркетингу, тобто вчаться організовувати й власну справу, й ефективно працювати на підприємстві. По-третє, такі фахівці обов’язково є одночасно й психологами, які вміють прочитати, сформувати й реалізувати запити і потреби своїх клієнтів. Тож ця освітня програма є надзвичайно перспективною, даючи змогу майбутнім випускникам реалізуватися в різних напрямах професійної діяльності.

Звісно, це ще й добра нагода самому побачити світ, наголошує декан економічного факультету Вікторія Грановська: адже, щоби комусь щось порекомендувати, треба спочатку спробувати це самому. Будь-яка освітня програма передбачає частину фінансування на практичну підготовку.

«Наші студенти вже з першого курсу починають знайомитися з тим, як працює туристичний бізнес у реальному житті, відвідують агенції, підприємства. Під час виробничої практики працюють у закладах туризму, з якими університет укладає угоди як із потенційними роботодавцями, базами практик. Найкращі студенти, як показує досвід інших спеціальностей ХДАУ, залишаються працювати на цих підприємствах. Також реалізується програма дуальної освіти, яка базується на довгострокових договорах і добрих відносинах із роботодавцями регіону та поза його межами. Наші студенти можуть одночасно працювати й опановувати теоретичні знання, навички в університеті – це зараховується як навчальний процес», – розповідає декан.

Майбутніх «туристів» навчатимуть і місце для відпочинку відшукати, й програму на дозвілля підібрати.

Крім того, важливим є вплив агроінтернатури, якщо мати на меті напрямок аграрного чи екотуризму. ХДАУ має домовленості зі суб’єктами господарювання в цій сфері, тож студенти можуть отримувати відповідні навички.

«Оскільки ми даємо добру мовну підготовку та розвиваємо стосунки з зарубіжними партнерами, у студентів є можливість проходити практику та отримувати досвід роботи в туристичній галузі й за кордоном. Так, Аграрний університет уклав договори з університетами Туреччини та Сербії. Окрім того, саме для студентів спеціальностей «Туризм» і «Готельно-ресторанна справа» укладено договори з провідними агенціями Болгарії та Туреччини. Це дозволяє найкращим студентам, які пройшли конкурсний відбір, інтегруватися безпосередньо в заклади відпочинку, розваг, туристичних агенцій цих країн. Уже є досвід співпраці (для студентів старших курсів) із партнерами-університетами в Об’єднаних Арабських Еміратах», – наголошує завідувач кафедри економічного факультету Вікторія Крикунова.

Що й говорити, такі можливості будь-кого стимулюють краще вчитися та прагнути високого рівня кваліфікації!

У березні 2019 року журнал «Гроші» проводив рейтинг щодо розміру заробітної плати, яку готові платити нашим випускникам роботодавці – і ХДАУ посів 9-ту позицію разом із Київським національним економічним університетом імені Вадима Гетьмана, на щабель перед Аграрним – Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Це показово, що роботодавець, побачивши диплом ХДАУ, розуміє: цей фахівець знається на виробництві, і має велике бажання працювати з ними. Дійсно, слід погодитися, що навчання в Аграрному університеті – це цікаво, корисно та перспективно.

Ліц. АД №527473 МОНУ від 14.11.14 р.