До ювілею Херсонської державної морської академії 25 квітня 2019 року відбулося урочисте відкриття модернізованої водної станції.

Спільний інвестиційний проект Херсонської державної морської академії (ХДМА), Міжнародної ради морських роботодавців (ІМЕС) та Профспілки робітників морського транспорту України (ПРМТУ) дозволив відремонтувати комплекс споруд на водоймі, здійснити благоустрій території та придбати сучасне обладнання.

Морські фахівці тепер матимуть більше можливостей для формування професійних навичок завдяки наявності великого бетонного пірсу, малого пірсу для швартування боту, пристрою для спуску/підйому шлюпок в ангар, плот-балки для рятувальних засобів, лафетів для перевезення та зберігання шлюпок і нового боту для доставки курсантів. Крім того, завершилася реконструкція ангару для зберігання та обслуговування плавальних засобів та адміністративної будівлі на місці дебаркадера.

На урочисте відкриття завітали почесні гості: генеральний директор компанії «Марлоу Навігейшн» (Кіпр) Альфред вон дер Хоє, головний виконавчий секретар Міжнародного комітету морських роботодавців Франческо Гарджиуло, генеральний директор компанії «Марлоу Навігейш Україна», почесний професор ХДМА Езрі Борис Михайлович, директор з підготовки компанії «Марлоу Навігейшн» Йорн Клодіус, менеджер із навчання кадрів компанії «Марлоу Навігейшн» Мартін Банков, перший заступник Голови Профспілки робітників морського транспорту України Григорюк Олег Ігорович, Херсонський міський голова Миколаєнко Володимир Васильович, начальник Управління освіти, науки та молоді Херсонської обласної державної адміністрації Криницький Євген Анатолійович, перший проректор ХДАУ Яремко Юрій Іванович, підприємці, представники громадськості.

Гості оглянули оновлену водно-тренажерну базу та висловили задоволення побаченим. Для практичної підготовки курсантів, яка відповідатиме усім вимогам Міжнародної морської організації (ІМО), на території водної станції облаштовано 4 оснащені навчальні лабораторії, навчально-тренувальний медичний та рятувальний пости.

На водній станції курсанти вивчатимуть конструкцію та оснащення рятувальних шлюпок і плотів, особливості устаткування для спускання їх на воду, порядок дій після залишення судна, надання першої медичної допомоги врятованим тощо. Отримані знання та навички дозволять їм в екстремальних умовах діяти швидко та мінімізувати загрозу життю екіпажу.

Підготовка морських фахівців на оновленій водній станції зробить їх більш конкурентоспроможними на світовому ринку праці та позитивно вплине на престиж херсонської морської освіти.

Вручення ноутбуків курсантам Морської академії від Міжнародної морської компанії («Марлоу Навігейш Україна»).