В еко-садибі «Радуга», розташованій в Олешківському районі Херсонщини, 21 серпня завершився VII Міжнародний Фестиваль повноцінного життя. Захід є унікальним не тільки для Херсонщини, а й для всього світу! На фестивалі на високому рівні цілісно розглядаються такі аспекти, як якість життя людини, її здоров'я і благополуччя. Докладніше про те, чому варто відвідати еко-садибу «Радуга», розповів один з постійних учасників Фестивалю повноцінного життя - президент Global Ecovillage Network. Ukraine Максим Залевський.

Радуга - поки що маловідоме місце для спілкування з однодумцями і справжнього релаксу. Цікава дослідницька платформа на Херсонщині, де проходить щорічний Фестиваль повноцінного життя: здорового харчування, духовного розвитку і екобудівництва. Тут виступають прагматичні німецькі експерти поряд з китайськими практиками, глибокі комплексні підходи з різних напрямків, цікаве поєднання лекцій та воркшопів.

Екобудівництво. Дуже цікаві будиночки, збудовані без цементу лише з місцевих матеріалів: глина, солома, дерево, камінь і очерет. Тут часто проходять практичні тренінги саме з екобудівництва, є навіть власна література 7 томів з біології будівництва.

Повноцінне харчування. Саме з цього тут все починалось і це мабуть таки єдине місце, де німецькі експерти з інституту харчування так ґрунтовно пояснюють, як правильно харчуватись і чому, а їх однойменна книга стала вже мабуть бестселлером.

Цигун, духовність та емоційний інтелект. Тут мені накінець внятно пояснили ази емоційного інтелекту і навіть дали хорошу консультацію для розвитку сталих спільнот. Духовній гармонії та балансу тут навчає китайський експерт з цигун. Тут взагалі все розжовується настільки глибоко, що за кілька днів вже сам можеш викладати той чи інший напрямок.

Ревайлдінг, орнітологія, каскад озер. В «Радузі», яка знаходиться на межі з Олешківською пустелею, розробили власний підхід боротьби з опустелюванням. Тут на 4 га приватної території розроблено каскад озер лабіринтів та островів дикої природи, куди поступово стягується вся місцева фауна. В перспективі - чудовий спостережний центр адаптації до змін клімату та місце для birdwatching. Можна годинами в повній тиші плавати на човнах у хащах і спостерігати незвичайних птахів.

Харчування та проживання. Характерна особливість фестивалів в екопоселеннях - доступні ціни і натуральні продукти. Де ви ще поїсте органічні кавуни по 3 грн.?! Каші з місцевими овочами і цільнозернові пиріжки з абрикосами. Тут все подається в глиняному посуді і взагалі все дуже автентичне, світло подається від сонячних панелей і працює лише вдень. Повне занурення в природні цикли життя, прокидаєшся у глиняному домі разом із сонцем, займаєшся цигун, здоровий сніданок і навчання, робота з глиною, плавання, знову навчання, етнічні танці, музика, глибокий здоровий сон.

Пермакультура, екопоселення, обмін досвідом. Тепер «Радуга» стала членом мережі екопоселень і цього разу на фестиваль приїхали представники з різних спільнот для обміну досвідом та запозиченням різних напрацювань.

Поселення «Радуга», як і більшість екопоселень, відкрите для гостей лише у дні фестивалів та тренінгів. Тут постійно проживає лише одна сім’я, і можливо й надалі залишиться таким місцем. Проте ви можете зв’язатись з господарем хутору Олексієм Урсуленком поволонтерити, пожити в одному з будиночків. Тут справді є чому повчитись, розширити свій практичний світогляд на багато речей. Я вже тут третій раз і кожен раз не вистачає ще дня, щоб насолодитись цим місцем.

Олексій Урсуленко - засновник Академії повноцінного життя та Фестивалю повноцінного життя, майстер цигун, видавець книг про повноцінне життя.

Сайт VII Міжнародного Фестивалю повноцінного життя: radugafest2019.tilda.ws

Фото - зі сторінок Максима Залевського та Global Ecovillage Network. Ukraine у соцмережі «Фейсбук»