Незважаючи на прогнози, кнопкові телефони не йдуть у минуле: на кожний проданий «кнопковик» припадає по три смартфони – ця пропорція усталена протягом декількох останніх років

Як мінімум чверть пристроїв в українських мобільних мережах – це прості «дзвонилки». Вони доступні, коштують 500 – 700 гривень, тримають заряд батареї до кількох днів. Про їхню затребуваність говорять і прості спостереження: у магазинах вони завжди представлені в широкому виборі, а виробники продовжують їх виготовляти.

Однак після того, як мобільні оператори запустили в Україні 3G та 4G-інтернет, усе більше людей почали користуватися мобільним Інтернетом і переходять на смартфони. Наприклад, у Київстар у 2016 році було менше 10 млн клієнтів зі смартфонами, а наприкінці минулого року їх стало уже понад 16 млн. Щороку росте кількість мегабайтів, які в середньому використовують абоненти, тому оператори протягом декількох останніх років почали включати Інтернет майже в усі тарифні плани. Пропозицій лише для дзвінків стало менше, але вони теж є, адже конкуренція змушує операторів боротися за всіх клієнтів, у тому числі й тих, кому Інтернет не потрібен.

«Кількість українців, які активно користуються мобільним Інтернетом, постійно росте, а обсяги дата-трафіку в нашій мережі щорічно збільшуються в 1,5–2 рази. Проте є й такі абоненти, кому потрібні тільки дзвінки. Ми прагнемо, щоб наші тарифи відповідали їхнім потребам», – прокоментував Павло Даниман, директор із маркетингу Київстар.

Наприклад, восени минулого року Київстар запропонував клієнтам новий тариф «Комфорт», створений для тих, хто користується лише дзвінками. В ньому немає Інтернету – всього за 75 грн. на місяць клієнти одержують безлімітні дзвінки в мережі Київстар і 30 хвилин на інші номери по Україні, в тому числі й на стаціонарні телефони. Це тариф передоплати, який можна підключити собі декількома простими способами: подзвонити на номер 477 і вибрати в голосовому меню перехід на нього, а якщо у вас смартфон – можна скористатися додатком «Мій Київстар».

Як зазначили в Київстар, багато звернень про доступний тариф, у якому передбачені лише дзвінки, вони одержували від людей старшого покоління. Для них оператор розробив і запустив у січні цього року ще більш вигідну пропозицію. Абоненти Київстар, яким 60 років і більше, можуть підключити тариф «Дзвінки для батьків». Його вартість – лише 60 грн. на місяць. У пакеті послуг клієнти одержать безлімітні дзвінки в мережі Київстар, а дзвінки на номери інших мобільних операторів і стаціонарні телефони коштуватимуть усього 60 копійок за хвилину розмови.

Щоб підключити собі цей тариф, треба відвідати фірмовий магазин оператора, оскільки це контрактний тариф, клієнтові необхідно оформити договір. Для цього слід мати при собі паспорт і ІПН. Маленька незручність під час підключення компенсується багатьма перевагами контрактної форми обслуговування. Насамперед це захист від шахраїв: зловмисники за допомогою простих маніпуляцій «крадуть» номери в людей із перед-оплаченими тарифами, одержуючи доступ до конфіденційної інформації або навіть до банківських рахунків. Контрактне підключення захистить від таких неприємно-стей – будь-які дії із SIM-карткою абонента можуть відбуватися тільки у фірмових магазинах Київстар у разі пред’явлення документів.

Також контрактні абоненти можуть оплачувати свій рахунок частинами, а не вносити всю суму одразу – при цьому вони будуть користуватися всіма послугами. Маючи контракт, клієнт може підключити до свого персонального рахунка два номери з тарифом «Дзвінки для батьків» і оплачувати їх разом – це дуже зручно для родини.

Таким чином, незважаючи на зростаючу популярність мобільного Інтернету й активні інвестиції в розширення 4G-мереж, оператори продовжують пропонувати вигідні тарифи різним категоріям своїх клієнтів.

Ліц. НКДРЗІ №000673 від 26.12.2016 р.

Тэги:

Нові жорсткі обмеження на карантині: дозволи та заборони

Новый выпуск газеты «Гривна» №13 от 25 марта 2020

КАБМІН ПРОДОВЖИВ КАРАНТИН ДО 24 КВІТНЯ І ВВІВ НАДЗВИЧАЙНУ СИТУАЦІЮ

Вместо платана – летнее кафе?

Куди херсонцям скаржитися на неякісні лікарські засоби