Що у пачці «вершкового масла» за 19 гривень?

Автор: Альона ШНАБСЬКА09 Октября 2018 12:11
Що у пачці «вершкового масла» за 19 гривень?

Нещодавно на Херсонщині по всім точкам продажу перевіряли солодковершкове масло. Підставою став попередній моніторинг ринку молочної продукції управлінням держконтролю департаменту безпечності харчових продуктів та ветмедицини Держпродспоживслужби та виявлення фальсифікату.

Упродовж 8 місяців 2018 року, коли контролюючим органам після змін у законі розв’язали руки, на території України було проведено більше 12,6 тисячі моніторингових досліджень із метою виявлення фальсифікації молочних продуктів (масло, тверді сири). Так, виявили 513 випадків порушень, у 463 фактах відкликано харчові продукти, що не відповідали вимогам законодавства. Про це повідомляє сайт ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області.

А впродовж останніх двох місяців, реагуючи на результати, надані громадськими організаціями, які повідомили про факти фальсифікації молочних продуктів, провели 37 перевірок. І в 24 випадках порушення підтвердилися. Держінспектори ветмедицини в 20 випадках склали припис про відкликання, вилучення з обігу продуктів. Із 4 підприємств стягнули  штраф на суму більше 167,5 тисячі гривень. Також інспектори натрапили на 7 «фейкових» підприємств, про що повідомили в Нацполіцію.

А ЩО НА ХЕРСОНЩИНІ?

Тож, херсонські колеги теж отримали доручення перевірити торгові точки в області та виявити конкретного виробника з конкретною торговою маркою вершкового масла.

Як «Гривні» розповів начальник управління з безпечності харчових продуктів та ветмедицини ГУ Держпродспоживслужби в області Віталій Боярський, інспектори провели перевірки зі збору інформації по фальсифікату солодковершкового масла в кожному населеному пункті Херсонщини в різних точках продажу. 

Так, знайшли два торгові склади, в Новій Каховці та Херсоні, які реалізовували вказаний фальсифікат. Тож, підприємствам видали припис на відправку масла назад виробнику.

Чим же те вершкове масло було не таке? Як зазначив Віталій Володимирович, відповідно до закону про молоко та молочні продукти, солодковершкове масло має містити не більше 30% рослинних жирів. Інакше – то вже спред. Відповідно й ціна в такого продукту має бути менша, ніж у вершкового масла. А в перевірених зразках продукту було більше рослинних жирів, ніж молочних (тобто вершків). І до того ж переважав найдешевший рослинний жир – пальмова олія

Гадаю, херсонські хазяйки помітили, що біля ринків нерідко стоять легкові автомобілі, з яких торгують начебто молочними продуктами: різними сирами та вершковим маслом. І ціна на таке масло менша, ніж зазвичай. Тобто не вища за 28 гривень за 200-грамову пачку. Також в одній із торгових мереж, відомій на Херсонщині, продають продукт із написом солодковершкове масло десь по 19 гривень. Такі ціни дивують, адже звичайно вершкове масло коштує 32-45 гривень за 200 грамів.

Як зауважив Віталій Боярській, споживачі мають право поскаржитися з цього приводу в Держпродспоживслужбу в області. А зразок підозрілого продукту можна віднести на дослідження на фальсифікацію молочних жирів. Але перевірка в лабораторії коштуватиме 800-900 гривень. І проводиться за рахунок споживача.

На території Херсонщини теж є виробники молочної продукції. За словами Віталія Володимировича, на 2019 рік запланована перевірка цих підприємств. І є надія, що такі перевірки будуть більш результативними. Адже від 4 квітня 2018 року, відповідно до Закону «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», планові заходи держконтролю в сфері безпечності харчових продуктів здійснюють без попередження, а позапланові – без погодження центрального органу виконавчої влади. 

Тэги:

Во что херсонцы превращают центр города после гуляний