"Чесна платіжка": Уряд унеможливив необґрунтований ріст тарифів на тепло

Автор: Ігор Лєйко03 Июля 2019 12:10

Український уряд встановив граничні тарифи на житлово-комунальні послуги на наступний опалювальний період. Таким чином Кабмін унеможливив необґрунтоване зростання цін на тепло та гарячу воду для мешканців багатоквартирних будинків. Урядовці назвали таку ініціативу «Чесна платіжка».

«Є великі платежі, які людям тяжко сплачувати - за тепло і гарячу воду. Я задаю собі питання, чому в одних містах ціна тепла за гігакалорію 2000 грн, а в інших – 1300 грн. Ця різниця є необ'єктивною і неадекватною. Ціна на газ і електроенергію в країні однакові, зарплати в галузі приблизно однакові, але тарифи різні. Уряд ухвалив рішення на підставі проведених економічних розрахунків і встановив: рахунки не можуть бути вищі за 1400 грн за гігакалорію», - заявив прем’єр-міністр України та голова партії «Українська стратегія Гройсмана» Володимир Гройсман.

НОВІ ТАРИФИ ТА СХЕМА МАНІПУЛЯЦІЇ МІСЦЕВИХ ЧИНОВНИКІВ

На засіданні уряду було прийнято рішення – з початку опалювального сезону тариф на теплову енергія для абонентів із лічильниками буде складати 1400 гривень за 1 Гкал. Ті, хто не має засобів обліку, будуть платити по 35,21 грн. Тариф на гарячу воду, за умови підключення рушникосушильників до систем постачання гарячої води, буде складати 83,66 грн за 1 кубометр. У разі їх відсутності – 75,74 грн за куб. 

Очільник уряду зазначив, що вдалося змусити «Нафтогаз України» знизити ціну на газ для населення. І якщо вона майже однакова для всіх регіонів, то тарифи на тепло – різні. Подекуди ця різниця становить більше ніж два рази. Ускладнює ситуацію монополія теплокомуненерго у всіх областях України. Володимир Гройсман заявив, що наразі є всі можливості дати людині чесну платіжку. За його словами, це відповідальність міських очільників та тепловиків. 

У свою чергу, Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що існувала величезна схема маніпулювання тарифами, коли "місцеві князьки" кивали на уряд, а самі накручували споживачам надумані ціни за тепло і гарячу воду, які люди змушені були платити. За його словами, Кабмін має намір оприлюднити список усіх власників теплокомуненерго, які надають українцям послуги. 

«Ми оприлюднимо таку фактично "дошку ганьби" місцевих комунальних баронів з конкретними власниками, щоб і українці, і правоохоронні органи почали здійснювати фактично контроль і розслідування по цим конкретним оборудкам», - відзначив Петренко. 

А ЩО У ХЕРСОНІ?

За даними Кабміну, тариф на тепло у Херсоні завищений у середньому на 13 відсотків. Ціни КП «Херсонтеплоенерго» підняли посеред опалювального сезону. У грудні минулого року виконком Херсонської міськради підняв вартість тепла до 1621 грн за 1 Гкал та 34,37 грн за квадратний метр. Натомість, комунальники мали намір підняти тарифи до 1864,66 грн та 39,53 грн відповідно. Підняттю цін передували громадські слухання, які анонсували за 2 дні до їх проведення.

ТЕПЛОВИКІВ ЧЕКАЮТЬ ПЕРЕВІРКИ

Теплокомуненерго очікують перевірки. Уряд рекомендував Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЄКП) щомісячно моніторити тарифи на тепло та гарячу воду та вживати відповідні заходи у разі необґрунтованого підвищення цін. Володимир Гройсман також дав доручення Міністерству регіонального розвитку та Держаудитслужбі провести аудит кожного підприємства, яке постачає споживачам теплову енергію, на предмет об’єктивності існуючої вартості послуг. 

«Проведіть аудит, і потім кожен чиновник хай виходить на трибуну і говорить, що у нього все обґрунтовано, що немає втрат і ніхто не виводить гроші в офшори», - заявив Володимир Гройсман. 

Також Кабмін виділив 3 мільярди гривень із Фонду регіонального розвитку для міст районного значення, які мають обмежені бюджети. Ці кошти підуть на енергомодернізацію комунальної сфери. Також Гройсман нагадав, що реформа децентралізації збільшила місцеві бюджети у 4 рази. 

«Сьогодні є колосальні фінансові ресурси місцевого самоврядування. Але чомусь пішов тренд на піар – плиточку покласти, фонтан встановити. Я це підтримую. Але кому потрібен фонтан, якщо води немає?! А ТКЕ тим часом написало 1800 грн за Гкал або 2000 грн, отримує надприбутки, а люди вимушені платити завищені ціни. Причому платити не уряду, а місцевим структурам», - наголосив лідер «Української стратегії Гройсмана».

 

 

Тэги:

Туристична Херсонщина: чим вражатиме наша область відпочиваючих

Херсонці зможуть долучитися до розвитку міста

Що потрібно, аби «Казкове дерево» залишилося в історичному центрі Херсона

Податки та ІТ