Думка експертів: чи пройде у Верховну Раду «Українська стратегія Гройсмана»

Автор: Иван Горій 06 Июля 2019 15:30
Думка експертів: чи пройде у Верховну Раду «Українська стратегія Гройсмана»

Політична сила діючого Прем’єра-міністра «Українська стратегія Гройсмана» має усі шанси подолати 5-відсотковий бар’єр на позачергових виборах до Верховної Ради. Про це кажуть експерти, політологи та соціологи. За даними останнього рейтингу від організації «Active group», за «Українську стратегію Гройсмана» мають намір проголосувати 4,1% опитаних українців, які вже визначились із вибором. 

Українська політологиня Світлана Кушнір зазначила, що найзапекліша боротьба за подолання бар’єру іде між Опоблоком, Радикальною партією, «Силою та честю» Смєшка та партією Володимира Гройсмана.

«До речі, я говорила місяць тому, що у Гройсмана є непогані шанси на перемогу, здається у інтерв"ю для ВВС. Дивлюся, що соціологи таки підтверждують мою тодішню тезу: стартувавши з 1% «Українська стратегія» Гройсмана нарощує позиції», - каже Світлана Кушнір.

Експерти заявляють, що політична сила «Українська стратегія Гройсмана» вступає у боротьбу із електоратом партії екс-Президента Порошенка. На цьому тлі заяви Прем’єра про старі та нові політичні сили звучать цікаво. Очевидно, що у боротьбі за голоси колишнього очільника країни з’явився новий потужний гравець. На стабільне зростання рейтингів впливає й позиція «Української стратегії», яка націлена на продовження вдалих реформ. Зокрема – трансформація медицини, децентралізація, пенсійна реформа та інші. 

Цікаво й те, що політсила Гройсмана відмовилась від висування кандидатів по мажоритарних округах. «Можливо, що «Українська стратегія Гройсмана» таким чином хоче показати виборцю, що впевнені у своєму подоланні п’ятивідсоткового бар’єру, та роблять ставку на командну перемогу», - зазначає політолог Володимир Фесенко.  

Опитування показують, що українці хочуть бачити на чолі уряду досвідченого професіонала. Серед лідерів досліджень є Володимир Гройсман. Кожен десятий українець хоче бачити його на чолі майбутнього складу Кабміну.

«Більше 10% громадян хотіли би, аби на посаді залишався Гройсман. До речі, більше половини опитаних зазначають, що хочуть бачити на цій посаді людину зі значним досвідом керування країною і доробком корисних справ. До того ж у віковій категорії громадян, що хочуть бачити досвідченого керманича уряду переважають як раз люди більш старшого віку - це саме ті, хто точно прийдуть на виборчі дільниці навіть у липневу спеку», - зауважила політологиня Світлана Кушнір. 

Соціологічна група «Рейтинг» проводила опитування щодо рівня довіри українців до Прем’єра Гройсмана. Як заявив керівник групи Олексій Антипович, цей показник складає близько 20%. Варто додати, що опитування проходило з 12 по 20 червня.

«Такі індикатори говорять про певний електоральний потенціал Прем’єр-міністра», - каже Антипович. 

Варто відзначити й суспільний запит на так звані «нові обличчя», на якому будуть свої передвиборчі кампанії багато політичних партій та кандидатів. Перша десятка політичної сили Гройсмана складається із молодих але досвідчених міністрів та політиків, які мають вдалий досвід у впроваджені реформ. Досвід перебування лідера партії на своїй теперішній посаді оцінюється як позитивний, а у списку відсутні одіозні фігури із минулих політичних сезонів. Саме тому підтримка «Української стратегії» буде зростати й надалі. 

Влучно висловився щодо політсили Володимира Гройсмана відомий український блогер та політолог Михайло Чаплига. У своєму дописі у соцмережах від оцінив шанси «Української стратегії» на позачергових виборах до парламенту. 

«Тут народ запитує, що означає його реклама і чи є шанси. Так є. І дуже відчутні. Петро не проходить в Раду і його електорат природно згідно всіх законів соціуму перетікає в руки того, хто вийшов з його тіні. Явка на виборах буде низькою. Це ключовий фактор. Для перемоги потрібні всього лише 600 тис. голосів. Київ у вакуумі (вже писав про це). Київ був за Боксера і за Петра. Їх більше немає. Куди піде електорат на тлі останніх і вельми грамотних заяв Гройсмана?А ще є Вінниця та Вінницька область. Я впевнений, що він має всі шанси зібрати 600 тис голосів... Особливо на тлі того, що майже чверть громадян вважають, що його політика правильна. Запам'ятайте, друзі, соціологія з базою у 2000 тим більше на дострокових виборах протяжністю в 4 тижні не грає. Тут грають абсолютні цифри явки, голосів і мобілізованих виборців з ядер політсил», - написав Михайло Чаплига у Facebook.

 

Тэги:

Ушла из жизни экс-мэр Херсона Людмила Коберник

Виталий Богданов: про шахматы, порядок в голове и “3 золотых правила”

Руководить патронатной службой обладминистрации будет экс-чиновник Херсонского облсовета?

Назначение директора «Херсонкоммунтранссервиса»: новые подробности

Зеленский снова приедет на Херсонщину