Гройсман іде на вибори: що скаже Херсонщина?

Автор: Валентин Самойленко17 Май 2019 14:18
Гройсман іде на вибори: що скаже Херсонщина?

На українській політичній арені з’явився новий гравець – Володимир Гройсман заявив, що збирається йти на парламентські вибори з новою політичною силою. Як заявив політик та наразі чинний прем’єр-міністр, зараз по всій країні йде набір до команди. За його словами, до нової політичної партії увійдуть «справжні обличчя», які мають відповідний досвід та розуміння процесів у державі.

«Ми дійсно зараз збираємо команду по всій країні: на рівні громад, міст, на рівні районів і областей. Збираємо тих людей, які мають здорові думки і розуміють, як їх впроваджувати. Я вважаю, що така команда, яка може генерувати ідеї і впроваджувати їх, має бути успішною»,- заявив Володимир Гройсман.

Як зазначив політик, політична партія буде мати центристські ідеологічні погляди. Володимир Гройсман в одному з інтерв’ю сказав, що центр є найбільш зрозумілим для нього. Він вважає, що саме така ідеологія нової політичної сили буде наразі більш правильною для самої держави.

На вибори з високого старту?

Політологи та експерти вже високо оцінили шанси Прем’єр-міністра щодо формування власної партії. За їх словами, стартова позиція політика та високий рейтинг дає всі можливості подолати прохідний бар’єр до Верховної Ради вже на найближчих виборах. Велику роль відіграє й вік політика.

"Гройсман – молодий, він належить до того ж покоління, що й Зеленський. Вони ровесники, як Арсеній Яценюк і багато інших. Зараз починається епоха людей цього віку. У Володимира Борисовича є стартовий рейтинг, який дозволяє боротися за проходження партії в парламент", − каже політолог Володимир Фесенко.

Соціологи відзначили доволі непоганий рейтинг Гройсмана. На початку 2019 року, згідно з даними всеукраїнського опитування громадської думки, який проводив КМІС, у рейтингу потенційних прем’єр-міністрів чинний очільник Кабміну набрав найбільшу кількість прихильників – 15,3%. Такий показник зумовлений позитивними змінами у країні та вдалим втіленням ряду реформ. Експерти зазначають, що свої голоси політичній силі Володимира Гройсмана можуть віддати й помірковані виборці, які розуміють, що таке популізм і не підтримуватимуть тих, хто обіцяє вже завтра пенсію в тисячу євро. Чинний прем’єр може розраховувати на підтримку й тих, хто розуміє, які зміни в країні вже відбулися і віддають належне "компетентності і стабільності прем'єра". Не варто забувати й успіхи політика на посаді міського голови міста Вінниця. Гройсмана обрала двічі на цю посаду. А другий термін супроводжувався підтримкою місцевих депутатів, які ввійшли до його команди. Саме це дозволило пришвидшити позитивні зміни у місці. Вінничани досі називають Гройсмана одним із успішних очільників міста за всю історію Незалежної України.

Гройсман готовий знову очолити уряд

Варто відзначити амбіції політика. Володимир Гройсман не приховує намірів очолити український уряд й після чергових парламентських виборів. Варто відзначити, що на парламентських виборах люди обирають не лише народних депутатів, але й очільника уряду. Тому чи буде продовження вдалих реформ Кабміну Гройсмана, обиратимуть українці.

«Я маю розуміння, що робити далі, і я можу очолювати уряд. Якщо український народ вирішить, що я та сформована нами команда будуть гідні представляти їхні інтереси та реалізовувати ті завдання, які люди перед нами ставлять, то я готовий буду очолити уряд», — каже Володимир Гройсман.

Чи підтримає Херсонщина?

На це запитання ми попросили відповісти популярного в Україні письменника, нашого земляка-херсонця Віктора Вальда (перша премія міжнародного Конкурсу «Коронація слова»). Два його історичні романи – плоди капітальної, серйозної роботи, що захоплюють, пізнавальні – миттєво стали бестселерами. Це «Останній бій Урус-Шайтана» (про кошового отамана Івана Сірка) і «Меч Сагайдачного». Інтелелктуал, аналітик, знавець історії зльотів і падінь знакових політиків і безлічі політичних сил глибоко вивченої ним тієї непростої епохи – причому як українських, так і сусідніх держав.

Отже, що скажете, Вікторе?

- По-перше, скажу, що я повністю аполітичний, у тому сенсі, що не заангажований ніякоюз трьох із чимось сотень наявних в Україні партій. Тобто об'єктивний. Так от, мені  імпонує центристська ідеологія. Ми чудово бачимо, до чого привели країну полярні настрої, які взаємно виключають один одного. Центризм – це те, що в усі століття називали золотою серединою. Наступне: при всій своїй аполітичності за політикою й політиками в Україні я стежу, мені цікаво проводити паралелі і з героями моїх історичних романів, і з ситуацією в нашій країні багатовікової давності.

Управлінців, що у короткі терміни щось зробили для своєї країни за всю історію світу можна перерахувати на пальцях. Можу сміливо сказати, що Гройсман і його команда у дуже стислі терміни почали впроваджувати реформи, а ті у свою чергу почали діяти і давати реальні результати, які видно неозброєним оком. Семимильними кроками Україна наближається до Європи і я думаю, що необхідно дати можливість діючій команді довести свої справи, тоді можна буде комплексно оцінити масштаби дій і буде з кого запитати про наслідки. Якщо ж обрати зараз нову команду, що не впорається з викликами сьогодення, вони традиційно киватимуть на попередників і звалюватимуть на них увесь негатив.

Щодо досвіду, про «стартовий майданчик» Гройсмана – Вінницю – люди говорять так, як багато років тому про Херсон. Зараз це звучить так: «Хочу жити у Вінниці!» Так, думаю у Гройсмана має вийти. І на Херсонщині він, безумовно, знайде підтримку.

Тэги:

Херсон вчергове очолив антирейтинг українських міст

Через необізнаність депутатів бюджет Херсона може недоотримати чималі кошти

У Херсоні парковки працюють поза законом?

Вырастут ли тарифы на тепло?