Нові обличчя: Гройсман йде на вибори окремою партією

Автор: Валентин Самойленко04 Июня 2019 15:02
Нові обличчя: Гройсман йде на вибори окремою партією

Новий гравець в українській політиці – політична сила Володимира Гройсмана йде на позачергові парламентські вибори. Партія «Українська стратегія» йде до Верховної Ради окремою та незалежною силою. Ще Прем’єр міністр України закликав діючий парламент до змін.

Систему треба міняти

Володимир Гройсман закликав нардепів до змін виборчого законодавства та реформ системи роботи Ради. Незважаючи на те, що діючі депутати змогли прийняти багато важливих для країни рішень, ефективність парламенту залишається головним гальмом позитивних змін. Варто зазначити, що із 35 важливих законопроектів, які уряд Гройсмана визначив як пріоритетні для розвитку держави, народні обранці прийняли лише одиниці.

«Ми маємо змінити систему ухвалення рішень. Ми маємо бути швидкими, мобільними і максимально якісними», -  заявив Володимир Гройсман

Нагадаємо, що парламент зараз розглядає у другому читанні два законопроекти щодо реформ. Перший передбачає розподіл посад у комітетах пропорційно на основі пропозицій депутатських фракцій залежно від їх кількісного складу. Друга ініціатива передбачає оптимізацію парламентських комітетів, яких має бути не менше 20-ти. Також законопроект має чітко співвіднести предмети їх відання зі сферами діяльності профільних міністерств. Відкриті списки політичних сил на виборах також необхідні, вважає Гройсман. Саме така система має привести до Верховної Ради нові та якісні обличчя до влади, а не старих політиків, які втратили довіру українців.

Гройсман також вважає, що зняття депутатської недоторканності вкрай необхідне на сьогоднішній день. Тоді нові лідери від партій «Люди важливі», «Голос» та інших політичних сил зможуть увійти українську політику, оздоровити її. І працювати вони мають в більш ефективній системі прийняття рішень, яку для них створить нинішня Рада.

“Я вважаю, що недоторканість українського парламенту і інших чиновників – вона їх роз’їдає зсередини, вона дозволяє розширювати рамки і порушувати закон за який всерівно доведеться відповідати. Тож давайте зараз приймемо рішення і знімемо недоторканість. Я глибоко переконаний у тому що це правильно, чесно і достойно”, - звернувся Гройсман до нардепів.

Протистояння дало зворотну дію

Не дивлячись на заклики Прем’єра та виклики сьогодення, виборча реформа провалилась. Новий президент вирішив не шукати компромісу з діючими нардепами, та підписав указ про розпуск Ради . У свою чергу, Верховна Рада не підтримала запропоновану президентом нову схему парламентських виборів. Отже, вибори проходитимуть по-старому. Нових людей пройде не багато, а ті, що потраплять в Раду, змушені будуть працювати за старими законами. І з часом, система змінить їх не на краще. Під гарячу руку нового Гаранта потрапив й Кабмін. Зеленський зажадав відставки уряду.

Експерти вже зазначили, що таке рішення Президента було неправильним.. Але Гройсман все ж таки написав заяву про відставку, даючи новому Президенту сформувати новий уряд. Втім, нинішній склад повноцінно працюватиме до призначення наступного. Як відповідальний державник Гройсман заявив, що не залишить своїх обов’язків - уряд працюватиме в антикризовому режимі.

«Варто зазначити, що уряд Гройсмана спромігся протягти ряд гарних реформ – децентралізація, медична реформа. Зокрема, на Херсонщині розвиваються створенні об’єднані громади. Зміни там колосальні та лише позитивні. Також бачимо прагнення до відкритості та прозорості у сфері бюджету. Тобто громадяни мають змогу контролювати владу», - каже членкиня Громадської ради Херсона Євгенія Вірлич.

Рейтинг «Української стратегії»

Нова партія «Українська стратегія» вже має гарний рейтинг. Останні опитування показують ріст показників прихильності до нової політичної сили. Це одначає, що партія має усі шанси для потрапляння до Верховної Ради. Більш високі показники очікуються після презентації широкому загалу партійних списків «Української стратегії».

«Володимир Гройсман - це, мабуть, єдиний прем'єр, який очолював уряд у найбільш екстремальних умовах, як  політичних так і економічних. Навіть такі вихідні дані не збили його зі шляху гідної та кропіткої праці на користь державних інтересів. Доказами такої роботи є найбільша кількість реформ за всю історію України, відсутність дефолту, зростання соціальних стандартів. Він насправді проявив себе як лідер і заслужив повагу людей. Тому, цілком доречно, що весь свій внутрішній потенціал він і надалі прагне реалізувати у вірному служінні українському народу», - зазначив представник політсили Гройсмана у Херсонській області Євген Бриков.

Тэги:

Туристична Херсонщина: чим вражатиме наша область відпочиваючих

Херсонці зможуть долучитися до розвитку міста

Дифтерія на Херсонщині: як вберегтися від захворювання

Мероприятия в Херсоне на 18-22 ноября

У Херсоні більше не хлоруватимуть воду