Політична «мімікрія», або як на Херсонщині мажоритарники вводять в оману виборців

Автор: Сергей Маслов11 Июня 2019 16:35
Політична «мімікрія», або як на Херсонщині мажоритарники вводять в оману виборців

Плагіат символіки рейтингових партій – новий тренд на український політичній арені. Кандидати на одномандатних округах, які йдуть на вибори як само висуванці, не гребують використанням кольорів, дизайну та символіки «Слуги народу». Також мажоритарники створюють однойменні з президентською політсилою підприємства, громадські організації та благодійні фонди. Технологія не нова, але саме на цих виборах вона набула небачених раніше масштабів.

За словами представника партії «Слуга народу» Олександра Качури, ЦВК зареєструвало більш ніж сто таких кандидатів-клонів. Наразі партія Володимира Зеленського намагається оскаржити їх реєстрації у судах та подає заяви до правоохоронних органів.

Ситуація на Херсонщині не відрізняється від інших регіонів. Найбільше копіюють дизайн «Слуги народу» на виборчому округу №186, який охоплює п’ять районів області. Тут представники партії нарахували три мажоритарників-плагіаторів.

Найпершим почав розповсюджувати агітацію із дизайном, який походить на «Слугу народа», депутат облради та екс-заступник голови Херсонської ОДА Євген Рищук. Користуються візуальним стилем найрейтинговішої  партії Олександр Кромп – начальник одного з відділів обласного управління ДФС, та тимчасово безробітний кандидат Богдан Квятковський. «Мімікрію» самовисуванців відзначили й спостерігачі Громадянської мережі «ОПОРА». Там відзначають, що це не є порушенням виборчого законодавства, але такі дії кандидатів можуть ввести виборців в оману.

«Особливістю даних виборів стала і значна «мімікрія» кандидатів під візуальний стиль даної політичної сили. Зокрема неоднаразово у заявах чи використанні впізнаваного візуального стилю партії «Слуга народу» були помічені Євген Рищук, Ігор Семенчев, Кирило Стремоусов», - заявили представники мережі на прес-конференції «Підсумки першого місяця виборчої кампанії на Херсонщині».

Громадська діячка та членкиня херсонської Громадської ради Євгенія Вірлич каже, що зазвичай такий політичний плагіат використовують завідомо непрохідні кандидати, або старі політики. Останні таким чином намагаються відібрати у рейтингової партії та кандидатів голоси.

«Техноголія така існує давно, але набула величезного масштабу лише на цих виборах. Політики, які цим користуються намагаються таким чином набрати більше голосів. Як показують опитування, виборці готові проголосувати за «Слугу народу» навіть не знаючи кандидатів. Це пов’язано з результатами президентських виборів, де Зеленський набрав 73% голосів. Якщо завідомо непрохідні гравці зараз використовують символіку партії та  загалом парламентські вибори для готування плацдарму на місцеві вибори, то більш досвідченні кандидати – щоб пройти до Ради будь-яким шляхом», - каже Євгенія Вірлич.

Партія «Слуга народу» у свою чергу намагається протистояти плагіаторам, регулярно закликаючи не вестись на подібні фейки з офіційних сторінок у соцмережах. Представники політсили зазначають, що по округу №186 від президентської партії на вибори йде один кандидат – Олексій Ковальов.

 

Тэги:

Дифтерія на Херсонщині: як вберегтися від захворювання

Через декілька років Херсон стане енергонезалежним, - фахівці про майбутнє нашого міста

В райценте Херсонщины спасают экологию: высадили молодые ели

На Херсонщині КПВВ «Каланчак» тимчасово призупинить пропуск громадян: в чому справа