«Зе!клони» на Херсонщині: брудні технології та політичний плагіат

Автор: Сергій Маслов11 Июня 2019 11:00
«Зе!клони» на Херсонщині: брудні технології та політичний плагіат

Нинішні позачергові вибори, які вже прозвали третім туром президентської гонки, стали рекордними за кількістю клонів партій, кандидатів та партійної символіки. Претенденти на крісла у Верховній Раді активно намагаються пародіювати дизайн передвиборчої агітації партії «Слуга народу» - президентської політичної сили, яка нині має найбільший рейтинг.

Особлива ситуація склалася на мажоритарних округах. За словами представника «Слуги народу» Олександра Качури, наразі ЦВК зареєструвала близько ста кандидатів-«клонів», які незаконно використовують бренд політичної партії або створили однойменні компанії, громадські організації або благодійні фонди.

"Це стара технологія двійників, але цього разу вона має страшні обсяги. Окрім того, що в нас почали з’являтись повні тезки наших кандидатів, через впізнаваність бренду партії до ЦВК почали приходити шахраї, які кажуть, що вони працівники ТОВ "Слуга народу", ПП "Слуга народу", ГО і так далі. Ці люди жодним чином не пов’язані з нашою партією. Є й нова технологія: приходять люди, які балотуються як самовисуванці, але пишуть, що вони члени партії "Слуга народу". Тому ми наголошуємо, що як самовисуванці наші партійці не балотуються", - заявив голова партії Дмитро Разумков.

Як зазначає соціологиня, директорка фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна виданню «Дзеркало тижня», прагнення деяких кандидатів паразитувати на успіху Зеленського зумовлене тотальним незнанням громадян про партію та її членів.

"Якби люди знали своїх кандидатів, це все було б марнотратством, марною тратою грошей опонентів", — зазначає аналітикиня.

Прикметно, що чимало кандидатів-хамелеонів – старі політики, які багато років перебували у владі, а зараз втрачають довіру виборців. Таким чином, вони намагаються будь-яким чином потрапити у Раду та забрати у «Слуги народу» голоси.

Не обійшла стороною проблема Херсонщину. Одразу декілька кандидатів у народні депутати використовують кольори «Слуги народу» у агітаційних матеріалах.

Зокрема, територія округу №186 із центром у місті Олешки, завішана бордами Євгена Рищука – діючого депутата обласної ради від «Блоку Петра Порошенко «Солідарність», екс-заступника голови облдержадміністрації, колишній депутат Каховської міської ради від політсили біглого президента Януковича «Партії регіонів». Показово є те, що Рищук не є членом політичної партії «Слуга народу» та є самовисуванцем.

Ситуацію ми попросили прокоментувати кандидата по одномандатному округу №186 від президентської сили Олексія Ковальова від президентської політсили. За його словами, таким чином конкурент намагається забрати більше голосів виборців та викликати у них асоціацію із «Слугою народу», яка нині є фаворитом парламентських виборів.

«Виборці повинні розуміти, що кольори президентської сили на бордах – не показник того, що людина належить до «Слуги народу». Я вважаю, що це брудна технологія зі сторони конкурента. Він не є членом політичної сили «Слуга народу». Усіх кандидатів-мажоритарників від нашої партії було офіційно презентовано, уся інформація є на офіційному сайті, на сайті ЦВК, на наших офіційних агітаційних матеріалах. Хочеться звернутися до виборців із закликом не довіряти рекламі та старим політикам, а аналізувати їх дії та програми. Зараз потрібно обирати зміни та нові обличчя. Новому Президенту потрібна своя команда у Верховній Раді, тому ми йдемо на вибори», - каже Олексій Ковальов.

Важливо відзначити, що «Слуга народу», окрім судів із «клонами» та заявами в правоохоронні органи, вирішила виставити «хамелеонів» на загальний огляд. Для цього було створено сайт «ЗеОпарк».

«Територія кандидатів у депутати, в яких не вистачило грошей на власного дизайнера», - влучно та іронічно підмітили автори сайту.

Варто додати, що окрім Рищука, «героями» "ЗеОпарку" стали ще два кандидати з Херсонської області.

Тэги:

Ушла из жизни экс-мэр Херсона Людмила Коберник

Трускавець, Одеса, Львів: де цього року оздоровлятимуть дітей Херсонщини

Майже 2 млрд грн планують витратити на ремонт доріг на Херсонщині

Херсонська ОДА на розвиток рибного господарства витратить близько 15 млн грн

Що отримає Херсон від концесії торговельного порту