Будуть дотації на телят – своїх і придбаних

Автор: Альона ГРЕБЕНЮК30 Апр. 2019 10:00
Будуть дотації на телят – своїх і придбаних
фото ілюстративне

Завершився збір документів на отримання дотації за молодняк великої рогатої худоби до 13-місячного віку для фізичних осіб. «Гривна» вияснила, скільки коштів за цією програмою виплачено на Херсонщині минулого року. Та чи допоможе ця дотація примножити поголів’я великої рогатої худоби?

Ця програма державної підтримки працює в Україні другий рік, нагадує департамент агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації. Нинішнього року сфера застосування програми розширена: тепер дотацію надають не тільки на телят, які народилися в господарствах фізичних осіб, а й за молодняк, який був придбаний у інших власників. Допомогу надають на безповоротній основі за утримання ідентифікованого та зареєстрованого молодняка великої рогатої худоби до 13-місячного віку.

Так, виплата за телят, які народилися в господарствах фізосіб, передбачена за кожні 4 місяці їх утримання наростаючим підсумком із урахуванням віку молодняка в розмірі:
- в період утримання телят віком від 1 до 5 місяців – 300 гривень за голову;
- в період утримання віком від 5 до 9 місяців – 700 гривень;
- в період утримання віком від 9 до 13 місяців – 1500 гривень.

Якщо ви придбали телятко в іншого власника, то виплата надається за кожні повні 4 місяці його утримання в такому господарстві від дати переміщення до досягнення ним 13-місячного віку в розмірі:
- за перші 4 місяці утримання – 300 гривень за голову;
- за наступні 4 місяці – 700 гривень;
- за наступні 4 місяці – 1500 гривень.

Тобто, як зауважили в облдепартаменті агропромислового розвитку, краще купувати телятко, якому до місяця від народження. Тоді новий господар устигне отримати всю суму компенсації. Загальний обсяг дотації за молодняк не може перевищувати 2500 гривень із розрахунку на одну голову.

Ще один важливий момент щодо придбаного молодняка в іншого господаря. Якщо ви розраховуєте на виплати від держави, обов’язково треба купувати телятко, яке ідентифіковане та зареєстроване власником. Інакше ви не зможете довести походження молодняка та отримати компенсацію. Під час купівлі ідентифікованого теляти місцевий ветеринар здійснить його документальне переміщення, внесе дані в реєстр. Датою переміщення вважається дата прибуття тварини в господарство нового власника, зазначена в паспорті великої рогатої худоби, засвідчена в установленому порядку та підтверджена інформацією, наданою адміністратором Єдиного державного реєстру тварин. За запитом органу місцевого самоврядування адміністратор реєстру в п’ятиденний строк має надати інформацію про кількість ідентифікованого та зареєстрованого, а також переміщеного поголів’я молодняка станом на дату отримання запиту в розрізі фізосіб-власників тварин.

Відтак підставою для внесення до журналу обліку фізосіб-власників тварин є підтвердження наявності в господарстві заявленого фермером поголів’я телят. Тільки за таких умов можна отримати допомогу від держави в зазначених розмірах.  

Щоб отримати дотацію, треба подати за місцезнаходженням господарства до відповідної сільської, селищної, міської рад або ради об’єднаної територіальної громади копії документів. А саме:
- паспортів великої рогатої худоби, а в разі утримання 10-ти й більше голів молодняка – витягу з Єдиного державного реєстру тварин;
- паспорта громадянина України;
- довідки або договору про відкриття рахунка в банку;
- документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізосіб-платників податків.

Зазначені документи приймають протягом року: до 1 травня, до 1 вересня й до 1 грудня поточного року в порядку черговості їх надходження. Проте з урахуванням святкових вихідних треба було встигнути подати документи до 26 квітня включно. Якщо ви принесете документи, наприклад, 2 травня чи пізніше, то будете занесені на наступний виплатний період – із 1 вересня. Деталі та додаткову інформацію можна отримати в департаменті за телефоном: (0552) 42-27-67.

Минулого року виплати на телят, документи на яких надійшли до 1 травня, почали видавати в червні. До речі, в 2018 році, завдяки роботі з популяризації даної програми, проведеної облдепартаментом агропромислового розвитку, 4830 жителів Херсонської області отримали дотації на 13,5 тисячі голів молодняка великої рогатої худоби на загальну суму 14,8 мільйона гривень.

Чи допоможе ця дотація примножити поголів’я великої рогатої худоби? Є сумніви. Адже в 2018 році, незважаючи на введену державну допомогу, в Україні зафіксували найнижче за всю сучасну історію поголів’я великої рогатої худоби та свиней, дві породи яких повністю втрачені, повідомили аналітики Meat-Inform. В Україні станом на 1 січня 2019 року поголів’я склало 3,379 мільйона тварин. Це на 4,3% менше, ніж на аналогічну дату 2018 року, про що свідчать дані офіційної статистики. До грудня 2018-го поголів’я ВРХ оцінювали в 3,65 мільйона голів. Саме поголів’я корів за рік знизилося на 2,5% й склало 1,968 мільйона голів. Для розуміння, наскільки це мало: ще в кінці 1980-х років в Україні нараховували 25 мільйонів голів.

За темпами скорочення поголів’я сільськогосподарських тварин (у порівнянні з 2018-м роком) станом на 1 лютого 2019-го Херсонщина є одним із лідерів серед усіх регіонів країни. Про це свідчать дані Державної служби статистики. Поголів’я великої рогатої худоби зменшилося на 5,6%. Зростання кількості спостерігалося лише в трьох регіонах.

За інформацією Херсонського облдепартаменту агропромислового розвитку, станом на 1 квітня 2018 року в області нараховували 114 тисяч голів великої рогатої худоби, саме корів – 67 тисяч. Цього року станом на 1 квітня залишилося вже 106 тисяч голів великої рогатої худоби, корів – 62 тисячі. Як аналізують експерти, спад поголів’я великої рогатої худоби відбувається швидше в господарствах населення, ніж у сільгосппідприємствах.

 

Тэги:

Херсонщина почне експортувати агропродукцію до Туреччини

Зловживання владою: високопосадовець Олешківської РДА й підприємець можуть відправитися за ґрати на 5 років

Херсонщину посетили 4 миллиона туристов

Рятувальники встановлюють причини займання зупинки на Херсонщині

Горностаївські поліцейські розшукують лісових браконьєрів