Автор: Альона МЕЛЬНИЧЕНКО24 Июля 2021 09:10

Деяких мешканців історичних будинків викликають до суду

Деяких мешканців історичних будинків викликають до суду
Фото: https://kavun.city/

Нещодавно Херсонська окружна прокуратура звернулась до суду для захисту культурної спадщини обласного центру

Так, в судовому порядку правоохоронці вимагатимуть від власників декількох квартир в будинках на вулицях Старообрядницька та Театральна укласти охоронні договори з метою збереження пам’яток архітектури. Справа в тому, що будівлі, розташовані за вищезгаданими адресами, мають статус пам’ятки архітектури та занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією місцевого значення як об’єкт культурної спадщини. А законодавством передбачено, що всі власники пам’яток зобов’язані укласти з відповідним органом охорони культурної спадщини спеціальний охоронний договір.

Проте декілька власників квартир вказаних будинків із моменту придбання нерухомості так і не оформили охоронний договір із Херсонською облдержадміністрацію (ХОДА). Це й стало причиною позову до суду. Як повідомляє прес-служба облпрокуратури, суд відкрив провадження в справах.

Дійсно, згідно із законодавством, усі мешканці багатоквартирних будинків зобов’язані підтримувати своє житло в належному стані, й немає різниці – історична це будівля чи ні (тому що стіни, підвали, під’їзди тощо – сумісне майно мешканців). Проте якщо мова йде про будинок, який має статус пам’ятки архітектури, то в цьому разі власники квартир мають оформити охоронний договір. Як «Гривні» розповіла начальник управління представництва інтересів держави в суді Херсонської обласної прокуратури Наталія Мяло, укладання охоронного договору – це не нова вимога. Закон «Про охорону культурної спадщини», яким передбачена така норма, набув чинності ще з 2000 року.

«Порядок укладення охоронних договорі в н а пам’ятки культурної спадщини затверджено постановою уряду від 28.12.2001 р., No 1768, – пояснює Наталія Мяло. – У цьому договорі зазначаються особливості режиму використання пам’ятки, види та терміни виконання реставраційних, консерваційних, ремонтних робіт, а також робіт із упорядження її території та інших пам’яткоохоронних заходів. Необхідність усіх робіт визначає відповідний орган охорони культурної спадщини. Істотною умовою такого договору є обов’язок користувача чи власника проводити реставраційні, ремонтні та інші роботи відповідно до науково-проектної документації, затвердженої в установленому порядку, за письмовим дозволом органу охорони».

Виходить, що будинок, який має статус пам’ятки архітектури, однаково повинні утримувати за кошти власників. Але роботи погоджувати. Наталія Василівна також конкретизувала, куди саме мають звертатись власники квартир у будинках зі статусом пам’ятки архітектури для оформлення відповідного охоронного договору – в управління містобудування та архітектури ХОДА (Херсон, проспект Ушакова, 47).

«Управління вирішує питання укладання охоронних договорів на пам’ятки місцевого значення та погодження щодо відчуження чи передачі цих пам’яток їх власниками чи уповноваженими ними органами іншим особам у володіння, користування або управління, – розповідає Наталія Мяло. – Також спеціалісти управління містобудування та архітектури займаються погодженням науково-проектної документації на виконання робіт із консервації, реставрації, музеєфікації та ремонту пам’яток місцевого значення».

За словами Наталії Василівни, укладання охоронного договору на пам’ятки культурної спадщини є безоплатним.

Тэги:

Всё больше херсонцев обращаются за помощью к психотерапевту из-за страха заболеть

Коллекторы: беспредела больше не будет?

Тесты на COVID-19: где можно сдать анализ и сколько стоит?

Чому збираються мітингувати одинокі мами?

«Лилею» снова делят в суде