Автор: Алёна ШНАБСКАЯ16 Октября 2021 11:54

Херсонська вчителька померла через шкільний скандал – рішення ВСУ

Херсонська вчителька померла через шкільний скандал – рішення ВСУ

6 жовтня 2021 року, через чотири з половиною роки, в справі щодо трагічної смерті вчителя математики Херсонської гімназії № 1 Наталі Василівни МАМРЕНКО, яку 16 березня 2017 року на робочому місці довели до інсульту (в лікарні знаходилася в комі), нарешті Верховний Суд України поставив крапку

Про це в «Гривну» повідомив її син Максим. Наша редакція від початку стежить за цією історією.

Максим – борець, яких мало. Скільки він походив по кабінетах чиновників, скільки отримав відмов... Він втратив роботу вчителя історії, і його не хотіли приймати в жодну школу. А це говорило про освітянський зговір. Але Максим і його сім’я (сестра) не здавалися, вони не погоджувалися з висновками комісії Держпраці, з рішеннями суддів – син знову й знову брався за справу, збирав медичні докази, свідків, щоб довести, що його маму загубив скандал (через зіпсований мобільний телефон одного з учнів іншим, з’ясовувати стосунки з вчителем прибігла мати хлопця, а адміністрація школи вчинила розбірки замість спокійно владнати конфлікт), а колеги навіть хотіли все затерти та списати на гіпертонічну хворобу вчителя математики. Хоча в Наталі Василівни її не було взагалі.

«Незважаючи на шалений опір усієї системи, яка захищала цинічну адміністрацію гімназії № 1, наша сім’я відстояла в судах честь і гідність Учителя, який 28 років учив дітей і життя поклав на вівтар навчання та виховання підростаючого покоління. Третього жовтня країна вітала всіх педагогів зі святом – Днем учителя. І ми теж поклали квіти на цвинтарі на могилу своєї мами Наталі Василівни, згадуючи її нелегку Вчительську працю, й ми її діти – теж вчителі…» – поділився з нами Максим.

Але несподівано 6 жовтня 2021 року сім’я отримала найкращий подарунок – Верховний Суд України своєю постановою залишив касаційні скарги Херсонської гімназії № 1 (директор – Устинова Н. В.) і ГУ Держпраці в Херсонській області (глава – Берлим В. В.) БЕЗ ЗАДОВОЛЕННЯ. А постанову Херсонського апеляційного суду від 26 травня 2021 року про визнання нещасного випадку з Мамренко Наталею Василівною пов’язаним із виробництвом залишив без змін! Поновив виконання постанови Херсонського апеляційного суду від 26 травня 2021 року. Постанова ВСУ набирає законної сили з моменту її прийняття, є остаточною та оскарженню не підлягає.

«Не можна описати біль і смуток, який не покидає нас уже 4,5 роки. Так, дійсно, Людину не повернеш рішенням суду чи ще якимись там папірцями, але очистити ім’я Учителя – стало нелегкою справою. Однак дякуючи Богові, добрим людям і чесним суддям справедливість відновлена! А винні понесуть покарання за свої вчинки та брехню», – прокоментував Максим. 

Тэги:

Херсон – город колоритный…

Цена на газ вынуждает искать альтернативное отопление

Химчистку домашних и офисных вещей лучше доверить профессионалам

Херсон назвали худшим городом Украины… снова

Херсон без буквы «Н». Неужели кто-то «постарался»?