Не заберет ли банк квартиру из-за долгов жены?

Автор: Альона ГРЕБЕНЮК10 Янв. 2018 15:22

«Обратил внимание, что в “Гривне” консультируют юристы из областного управления юстиции. Мне тоже очень нужна консультация, помогите в моем вопросе, – обратился в газету с письмом Андрей Иванович из Херсона. – Моя вторая жена не живет со мной уже 4 года и 4 месяца. Но она прописана в нашей с мамой квартире. Нам через почту приходят “письма счастья” от банков по поводу того, что жена взяла кредиты и не возвращает деньги. И нас предупреждают, что к нам придут и арестуют нашу недвижимость. Жена мне не пишет и не звонит. Я не знаю, где она вообще находится. Могу ли я выписать её из квартиры? Как мне развестись с женой, если она не выходит на контакт? И ещё один вопрос: могут ли из-за кредитов жены у нас с мамой забрать квартиру?».

За коментарем ми звернулися до начальника Головного територіального управління юстиції в Херсонській області Костянтина Хутковського.

«Згідно з діючим законодав-ством зняття з реєстрації особи (виписка) без її згоди можливе тільки в судовому порядку, – розповідає керівник. – Відповідно до статті 71 Житлового кодексу України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається житлове приміщення протягом шести місяців. Кодексом чітко визначені й випадки, коли право на житло зберігається понад півроку. Тому потрібно подати позов до суду про позбавлення права користування житловим приміщенням на підставі того, що людина не проживає в квартирі більше півроку. До позову потрібно додати довідку з ЖЕКу про те, що особа не проживає в квартирі. Відповідно до статті 7 Закону “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, зняття з реєстрації місця проживання здійснюється в день звернення особи до органу реєстрації, в тому числі на підставі рішення суду про позбавлення права користування житловим приміщенням».

Розірвання шлюбу без згоди одного з подружжя можливе також лише в судовому порядку за позовом одного з подружжя (відповідно до статті 110 Сімейного кодексу України), зазначив Костянтин Хутковський. Але є випадки, коли це в певний проміжок часу неможливо (наприклад, вагітність дружини).

Що стосується листів із банку: якщо жінка, яка взяла кредити та не віддає їх, не має ніякого відношення до нерухомості чоловіка (не є власником частки квартири), а лише зареєстрована в квартирі, то банк не може вчинити дії до цієї нерухомості. Тобто квартиру банк не забере.