Автор: Алёна ШНАБСКАЯ30 Апр. 2021 16:38

Споживачів газу автоматично переводять на річний тариф: що це й чи є варіанти?

Споживачів газу автоматично переводять на річний тариф: що це й чи є варіанти?

Із 1 травня українські споживачі по всій країні будуть переведені на річний тариф на газ

Постачальники блакитного палива повинні були опублікувати свої ціни з 25 квітня, про що повідомляла НКРЕКП. Першими це зробили кілька компаній – їх тарифи неприємно вразили.

Так, 25 квітня першими представили свої річні тарифи на газ три компанії. Зокрема ТОВ «Торгова електрична компанія» (Київ) пропонує клієнтам укласти договір за річним тарифом 10,8 грн за куб із ПДВ (без транспортування). ТОВ «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія» – 13,5 грн. Найнижчий тариф серед первачків – у ТОВ «Чернівцігаззбут» – 7,99 грн за кубометр із ПДВ.

Як повідомляє «ГазПравда», станом на 26 квітня 16 газопостачальних компаній України встановили річний тариф на газ для населення на рівні 7,88–7,99 грн за кубометр. Ще в шести газзбутах вартість 1 кубометру палива варіюється від 10,2 до 13,5 грн 7,96 грн визначив ГК «Нафтогаз України». До речі, в квітні тариф «Нафтогазу» для населення становив 6,86 грн за 1 кубометр. Найменші ціни: 7,88 грн за кубометр запропонувало ТОВ «Евод Трейд» КП «Луцькводоканал», 7,89 грн – ТОВ «Черкасигаззбут» і ТОВ «Уманьгаззбут».

НЮАНСИ НОВОВВЕДЕННЯ

Як будемо платити за газ із 1 травня?

Із 1 травня всіх побутових споживачів автоматично переведуть на річний тарифний план. Укладати новий контракт на цю послугу потрібно тільки при переході до іншого постачальника. Незалежно від того, коли ви підключилися до цієї пропозиції, ціна буде діяти до 30 квітня 2022 року.

Чи потрібно заплатити за газ на рік вперед?

Ні. Платимо, як і раніше, кожного місяця. Тільки тепер ціна фіксована, так що можна спланувати свої витрати. Особливо актуально для тих, хто опалює житло газом.

Чи може ціна змінитися протягом року?

Так, але вона може стати лише нижчою. Регулятор заборонив постачальникам підвищувати ціни на річні контракти в період їх дії.

Якщо мені не подобається ціна мого постачальника, що робити?

Можна змінити постачальника. Досить тільки укласти договір із новим постачальником. Зараз компанії борються за нових клієнтів, так що часто все можна швидко зробити онлайн через Інтернет. Із вашим старим контрактом буде розбиратися вже новий постачальник.

Чи не втрачу я субсидію? Якщо я пільговик, як буду платити?

Як і раніше. Для одержувачів субсидій і пільг нічого не змінюється. Головне – не забути заплатити за газ до 25-го числа, як рекомендують постачальники газу. Перехід до нового постачальника – теж не проблема. Він сам обміняється необхідною інформацією з органом соцзахисту.

Якщо ціна на ринку буде нижче, ніж у річному тарифі, можна перейти на інший контракт?

Так. Можна вибрати щомісячний тариф і повідомити про це постачальника.

Постачальники будуть пропонувати, крім річного тарифного плану, інші продукти на свій розсуд: місячний, квартальний, на опалювальний сезон, із передоплатою й таке інше.

Нині в Україні діє вільний ринок, так що ціни на газ постійно змінюються. Наприклад, у липні місячна ціна може бути дуже вигідною, а в січні – навпаки. Але якщо ви один раз відмовилися від річного продукту, постачальник має право не повертати вас на цей тариф.

Якщо я вже купив газ на рік раніше, мені все одно підвищать ціну?

Ні. Всі річні контракти, укладені до 1 травня 2021 року, залишаються в силі до закінчення терміну їх дії. Потім вас переведуть на нову ціну.

Що робити, якщо мій постачальник збанкрутував або залишився без ліцензії?

Вас підключать до постачальника останньої надії (ПОН). Це ГК «Нафтогаз України»

Тэги:

Україна ще ближча до Європи: газ подорожчав до 13,5 гривні за куб

Поквартирный учёт тепла в домах старой застройки – можно. Но сложно...

У Херсоні поки не будуть викошувати амброзію

113+400: в Херсоне лифтовой кризис

Українців із усіх боків готують до стрибка цін на електроенергію