Автор: Альона ГРЕБЕНЮК04 Апр. 2021 18:08

У департаменті ЖКГ знайшли порушення на 35 мільйонів гривень

У департаменті ЖКГ знайшли порушення на 35 мільйонів гривень

Фінансові та інші порушення департаменту ЖКГ Херсонської міськради за три останні роки призвели до втрати 35 млн бюджетних коштів

Про це під час прес-конференції в міськраді повідомила заступник міського голови Оксана Рукавішнікова. А також додала, що всі матеріали та висновки будуть передані до прокуратури.

Вона навела деякі приклади неефективного використання грошей. Зокрема укладання договорів на капремонти до моменту виготовлення кошторисної документації – це 39 договорів на суму 8 млн гривень. Тобто капремонт починався раніше, ніж був укладений договір або виготовленоий кошторис (строк від кількох днів до приблизно тижня).

Також, за словами Оксани Рукавішнікової, в 140 випадках ремонт оплачувався до проведення техогляду, який би мав дати оцінку якості виконаних робіт.

Зокрема до робіт із освітлення вулиць залучалися приватні підприємства при тому, що є своє комунальне підприємство «Херсонміськсвітло», яке фінансується з міського бюджету та яке змогло б виконувати ці роботи. Але тут треба згадати 2020 рік. У департаменті ЖКГ колишній мер Миколаєнко розпорядився провести аудит. Тоді виникли такі ж претензії, й виявилося, що КП «Херсонміськсвітло» юридично не могло брати участь у конкурсних торгах через свій податковий борг і неможливість виконання певних умов тендерів. Але чомусь зараз про це не згадали.

Втрати майже мільйона гривень також приписують департаменту ЖКГ. За словами Рукавішнікової, в грудні 2020 року департамент витратив 976 тисяч гривень на придбання послуг із техінвентаризації зелених насаджень. І найняло для цього приватне підприємство, яке має право проводити цей вид робіт. То й що? – виникає запитання. Адже за це рішення та цю суму проголосували ж депутати нового складу. І мова йшла про важливість виготовлення паспорту інвентаризації. То чому зараз це стало провиною департаменту?

«Але коли департаменту були виділені кошти, він мав би враховувати, що ця інвентаризація проводиться раз на 5 років, із квітня по жовтень. В інший час вона не має жодного сенсу. І коли ми заслуховували комунальні підприємства, зокрема “Парки Херсона”, ми запитали, чи могли б вони зробити таку інвентаризацію як балансоутримувачі. Нам відповіли, що так. Але в штаті працюють усього 23 особи, однак вони могли б зробити», – додала заступник мера.

На аргумент щодо вини департаменту ЖКГ і безневинності депутатів міськради, якщо щось і не так, це не тягне. Адже коли проект рішення виноситься на голосування, його попередньо розглядають на комісіях, і депутати знають, за що саме вони будуть голосувати, чи доцільні ці роботи, чи відповідає сума витрат тощо. А що стосується КП «Парки Херсона», то це підприємство взагалі як п’яте колесо до возу – незрозуміло, для чого його взагалі створив колишній мер, коли подібні функції виконує КП «Гарантія», також винаймаючи підрядників, як і «Парки Херсона». Тобто це ж може напряму робити департамент ЖКГ. Навіщо витрачати мільйони на зайві КП?

А стосовно сенсу робіт у грудні з паспортизації дерев, то тут питання більше до колишнього складу депутатів, які не голосували за рішення на початку року, весь рік гальмуючи виділення коштів департаменту ЖКГ на різні види робіт. Також під час прес-конференції Оксана Руковішнікова пригадала, що за департаментом були роботи щодо спилювання дерев, але ніхто не знає, куди дівалася деревина. Мова йде про 2706 кубометрів. Хтось із присутніх запитав:

«Не знали,куди дівалася деревина в 2020 році й скільки за неї отримали коштів. А за 4 місяці 2021 року скільки продали деревини та за якою ціною?».

Але відповіді в заступника мера не було.

Крім того, за інформацією Оксани Рукавішнікової, при аудиті в департаменті ЖКГ виявлена завищена вартість робіт із прибирання вулиць і покосу трави. Це, мовляв, показав і аудитв 2020 році (коли його проводили за розпорядженням Миколаєнка, але тоді це були лише слова без доказів. – А. Г.). Були порушення з боку керівництва департаменту й у кваліфікації ремонтів. Зокрема необхідна була заміна вуличних світильників, але приймалося рішення ремонтувати лінію електропередач. Тобто поточні ремонти ставали капітальними. Таким чином на вказаний вид робіт витратили зайвих 56 тисяч бюджетних гривень.

За словами Оксани Рукавішнікової, чи були корупційні дії з боку колишнього керівництва департаменту ЖКГ, визначать лише правоохоронці. Роботи ж виконані, але можна було дешевше.

Тэги:

Громадський бюджет: які ідеї херсонців втілять у життя

Куда же на старости лет идти херсонке, которую выживают из квартиры?