У Скадовську зібралися відкликати депутата

Автор: Альона ШНАБСЬКА07 Декабря 2017 12:42

Скадовські активісти ініціювали відкликання депутата міськради. Відповідне оголошення було опубліковано в районній газеті «Чорноморець» і в соціальній мережі

Зібрання мешканців мікрорайону було проведено 3 грудня на стадіоні на «Воєнці». Людей запрошували прийти з паспортами, щоб зібрати підписи за недовіру депутату Ользі Бутенко. Активісти наголошують, що скадовчани «вже втомилися дивитися на те, як деякі депутати зривають сесії міської ради, на те, як завмерло місто, яке так стрімко почало відбудовуватися». Громада вирішила позбутися тих депутатів, які не виконують свої прямі обов’язки. А першим депутатом стала Ольга Бутенко, яка начебто систематично зривала та прогулювала сесії тощо.

На зборах громади зареєструвалися більше 200 осіб. У соцмережі активісти відзвітували, що після оголошення списку порушень (їх більше 15), відповідно до закону про статус депутатів місцевих рад, громада почала голосувати. І підтримала пропозицію про відкликання. Мовляв, це вперше в історії Скадовська розпочата така процедура збирання підписів.

Чи мають право виборці проводити такі збори? Про це ми запитали в голови Херсонскої обласної организації Комітету виборців України Дементія Бєлого. За його словами, це – право виборців. Але питання в тому, як у подальшому ці дії будуть оцінюватися. Скоріше всього, як показує практика, питання буде оскаржуватися в суді. Адже в законі процедура про відкликання депутата прописана дуже слабенько, є багато неточностей.

У даному випадку зібрані підписи будуть передані в теркомісію комітета виборців, якій належить перевірити справжність підписів. Але з допомогою Дер-жреєстру виборців цього зробити не можна, бо в законі не прописано. Отже доведеться викликати людей зі списку поголовно. І навіть якщо все буде гаразд зі справжністю списку, це ще не перемога. Далі комісія повинна звернутися в партію, яка висунула свого кандидата в депутати. І саме там вирішуватимуть: прислухатися до волі народу чи ні.

В Херсоні вже були аналогічні події, зазначив Дементій Бєлий. Намагалися відкликати депутатів міськради від «Батьківщини», УКРОПу, але це нічим так і не скінчилося.

До речі, схожі «ігри» наразі відбуваються в Олешках. Депутат міської ради Василь Паламарчук повідомив у соцмережі, що Апеляційний суд зобов’язав Олешківській тервиборчком розглянути народну ініціативу про висловлення недовіри меру Дмитру Воронову.

Самому Воронову суд відмовив в участі в процесі, вказавши, що його права не порушені.