Автор: Підготувала Ганна ВОРЖАКОВА21 Июня 2021 10:48

Українців із усіх боків готують до стрибка цін на електроенергію

Українців із усіх боків готують до стрибка цін на електроенергію

Щоб відповідати країнам ЄС, за останні шість років у нашій державі прийнято чимало євро інтегруючих законів

І якщо в більшості пересічному громадянину важко щось зрозуміти, до чого нас схиляють і в що ми вплутуємося, то в плані тарифів на газ і електроенергію мимоволі більшість із нас у темі. Адже зокрема вартість газу так уже «європеїзували», що тепер нам не те що доводиться затягувати паски – ціни нас уже лупцюють!

Аби отримувати кредити Міжнародного валютного фонду (бо нам кажуть, що без них ми просто пропадемо), в Україні впровадили ринки газу та електроенергії (останній для населення ще не працює). Зокрема підприємці більше інших відчувають усі «принади» – це чималі тарифи на енергоресурси. Та, мабуть, найближчим часом «добре» по повній програмі зроблять і для населення, яке поки не користується ринком електроенергії, а має більш-менш стабільний тариф, чого не скажеш про газові ціни.

Як повідомляє УНІАН, в Європейському Союзі розчаровані діями України на ринку електричної енергії та вважають, що нові правила ринку не працюють. Про це заявив глава представництва ЄС в Україні Матті Маасікас під час 12-го Європейсько-українського енергетичного дня. Ось вам і чергова «ластівочка» – такий собі прямий натяк на підвищення тарифів...

«Якщо десь у стороні залишити теплоелектростанції та ознайомитися з цінами для домогосподарств, із огляду на субсидії та інфраструктуру, багато з заявленого не було виконано. Кожен день ми бачимо, що виникають нові витівки, й стає все складніше та дорожче працювати на енергетичному ринку України», – заявив Маасікас.

За словами посла, коли мова йде про оптові продажі електроенергії, ЄС вважає, що краще дотримуватися традиційної моделі роботи на ринку електроенергії через те, що нові правила ринку в Україні не працюють.

«У ЄС вважають, що в Україні поки зроблено недостатньо для захисту національної безпеки, ціноутворення, потенційних цін на електроенергію, тому що, на жаль, нас розчаровує тиск», – пояснив він.

Судячи з цих слів і розмов про розроблення нових тарифів, про що останнім часом дуже багато говорять, і це вже збирається розглядати Кабмін, стрибку цін на електроенергію бути.

У МІНЕНЕРГО ВЖЕ ГОТУЮТЬСЯ...

А тим часом у Міністерстві енергетики розробляють законопроект, яким усіх учасників ринку електроенергії зобов’яжуть вийти на електронні торги на біржі. Це начебто убезпечить виробників від спотворень ціни. Про це повідомляє прес-служба Міненерго з посиланням на блог першого заступника міністра Юрія Власенка.

Він зазначає, що на оптовому ринку електричної енергії відбуваються систематичні «викривлення». Тобто ціна електроенергії частково нижче її собівартості. Через це виробники недоотримують кошти, й може виникнути загроза проходженню опалювального сезону.

За словами заступника міністра, щоб знову не повертатися до електроенергії Росії та Білорусі, єдиний стратегічний вихід – це розвиток ринку за європейськими правилами. Тобто, вихід усіх учасників ринку на електронні торги на біржах.

«Зараз Міненерго готує законопроект, покликаний закріпити принцип обов’язковості електронних аукціонів. Зміни передбачатимуть, що всі учасники ринку електричної енергії, незалежно від форми власності, будуть здійснювати продаж електроенергії на енергетичних біржах за встановленими Кабміном правилами», – пояснив заступник міністра.

На прикладі газу українці вже знають чим це пахне – стрибком ціни в кілька разів.

Тэги:

Новый тариф на электричество: как платить

В Украине изменяют тариф на свет: инфографика

Лифты отремонтировали. Но не поедешь...

Есть ли конец у реконструкции ТРЦ «Суворовский»?