Автор: Дарья Мельник 24 Октября 2021 08:21

Ви з вакциною, а в базі інформації немає. Що робити?

Ви з вакциною, а в базі інформації немає. Що робити?

Останнім часом деякі вакциновані проти коронавірусу скаржаться, що інформація про це не потрапила в базу, а тому особа позбавлена отримання сертифіката, без якого нині навіть у деякі магазини не пускають

Пояснення, як діяти в такому випадку надає МОЗ. Там визнають, що незважаючи на велику кількість успішно згенерованих COVID-сертифікатів, Міністерство охорони здоров’я продовжує фіксувати випадки, коли отримати онлайн-документ не виходить. На підставі скарг зібрали перелік найбільш поширених запитів і підготували алгоритм дій, які допоможуть усунути проблеми з генерацією сертифіката.

Питання 1: Якщо ви отримали статус «Не має даних про вас» після запиту на створення документа. Якщо ви робили запит через мобільний застосунок «Дія», спробуйте повторити його через портал «Дія» (diia.gov.ua), використовуючи свій електронний підпис для входу.

Якщо й портал «Дія» відповів, що «Немає даних про вас», зверніться до вашого сімейного лікаря або до лікаря, який робив вам щеплення, із запитом перевірити ваші персональні дані, зокрема:

  1. ПІБ українською та англійською, як у паспортних документах.
  2. РНОКПП (реєстрацій ний номер облікової картки платника податків, раніше називався індивідуальний податковий номер – ІПН).
  3. УНЗР – це унікальний номер запису, що вноситься про кожного громадянина України до Єдиного демографічного реєстру та допомагає зробити цифрову ідентифікацію людини.
  4. Дата народження, як у паспорті/свідоцтві про народження.
  5. Актуальний номер телефону, на якому можливо прий мати й відсилати СМС.

Якщо у вас є дитина віком до 18-ти років, переконайтесь, що в її картці пацієнта внесені її РНОКПП і УНЗР, а не ваші.

Також попросіть лікаря перевірити, чи немає дублів вашого профілю в системі або співпадінь із профілем іншої людини.

Питання 2: Якщо ви отримали статус «Помилка при генерації сертифіката» після запиту на COVID-сертифікат.

Рекомендовано звернутися до вашого сімейного лікаря або до лікаря, який робив вам щеплення, із запитом перевірити ваші персональні дані, які описані вище.

Питання 3: Якщо ви отримали статус «На жаль, заява не підписана» після запиту на COVID-сертифікат.

Вам потрібно відновити «Дія. Підпис». Для цього рекомендовано ввій ти до мобільного додатку або скористатись порталом «Дія», використовуючи електронний підпис для входу.

Питання 4: Якщо ви отримали статус «Сертифікат про вакцинацію недоступний» із таким текстом «Ви зможете додати його лише після другого щеплення. Якщо ви вже його зробили, то зверніться до пункту вакцинації, щоб ваші дані внесли».

Рекомендовано оновити мобільний застосунок, після цього надіслати запит на генерацію COVID-сертифіката повторно або зробити це через сайт «Дія» (https://diia.gov.ua), ввійшовши в систему за допомогою електронного підпису.

Питання 5: Якщо ви отримали статус «Сертифікат про вакцинацію недоступний » із таким текстом «Ви щепились не в Украї ні або дані про вакцинацію внесені не тим лікарем, який робив щеплення».

Якщо вакцинація проти COVID-19 була зроблена за межами України, сформувати COVIDсертифікат, який би врахував виконану вами вакцинацію, не є можливим. МОЗ працює над такою можливістю в май бутньому.

Питання 6: Якщо ви отримали статус: «Номер партії вакцини помилковий ».

Вам потрібно звернутися до лікаря, який провів щеплення та вніс медичний запис про вакцинацію до електронної системи охорони здоров’я, із запитом позначити внесене як помилкове та додати дані повторно, без помилки.

Без такої дії ви зможете отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію й не отримаєте COVID-сертифікат.

Питання 7: «На жаль, сталася помилка».

Звертайтеся до технічної підтримки порталу та додатку «Дія».

Довідково: Якщо у вас є інші запитання про це, звертайтеся в контакт-центр МОЗ за номером гарячої лінії 0-800-60-20-9, також через чат-бот «Дії» – вхід на порталі державних послуг і через мобільний застосунок «Дія».

Тэги:

Що таке сатурація та чому важливо її контролювати при COVID

Понад 700 нових хворих щодня...

ГЛАВНЫЕ ВОПРОСЫ О ВАКЦИНАЦИИ ОТ COVID

Гид по вакцинам от коронавируса: какой препарат вам подходит

Время отпусков… и пищевых отравлений