Як на Херсонщині оздоровлятимуть дітей пільгових категорій

Автор: Альона ШНАБСЬКА01 Май 2019 12:03
Як на Херсонщині оздоровлятимуть дітей пільгових категорій

Мабуть, кожна родина, особливо де є діти, хоч раз на рік, улітку, планує свій відпочинок: чи то на морському узбережжі, чи то біля підніжжя зелених гір. Але не всі сім’ї можуть навіть мріяти хоча би про літній тиждень оздоровлення й багаж позитивних емоцій. Як забезпечити свою дитину путівкою? Відповідь на це та інші питання щодо літнього відпочинку та оздоровлення дітей підготувала газета «Гривна».

На жаль, серед нас є родини, які мають обмежений бюджет, який переважно витрачається лише на харчування, а тому про планування відпочинку й мови йти не може. Відтак, коли влітку, під час канікул, діти залишаються без належного нагляду батьків, то не знають, куди себе подіти й можуть потрапити в неприємності. І поки батьки на роботі, дозвілля їх малечі – це проблема номер один для багатьох сімей.

Добре, що на сьогодні в Україні збережено безкоштовний (чи з частковою оплатою) відпочинок і оздоровлення для дітей різних пільгових категорій. Це питання на контролі органів соціального захисту населення та управління освіти.

ЯКІ УМОВИ ДЛЯ ВІДПОЧИНКУ ТА ОЗДОРОВЛЕННЯ

По-перше, це відсутність протипоказань за станом здоров’я, наявність карти щеплень, форма первинної облікової документації № 079/о «Медична довідка на дитину, яка від’їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку», оформлена належним чином за три дні до початку оздоровчої зміни. По-друге, за рахунок бюджетних коштів дитина має право на забезпечення путівкою до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку один раз на рік за умови, що пільгова путівка за бюджетні кошти не надавалась їй у поточному році іншими уповноваженими установами.

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ

Батьки або особи, які їх замінюють, можуть подавати заяви до управління соціального захисту населення на оздоровлення дітей (в сільській місцевості відповідний орган чи уповноважена особа знаходиться в селищній чи сільраді). Для забезпечення дитини путівкою необхідно надати документ, який посвідчує особу дитини (свідоцтво про народження або паспорт громадянина України), а також документи, які підтверджують належність дитини до пільгової категорії. Також мати чи батько мають взяти із собою і свій паспорт. Всі документи подаються державною українською мовою.

За більш детальною інформацією щодо умов та переліку необхідних документів для отримання пільгових путівок на оздоровлення та відпочинок дітей необхідно звертатися до управлінь соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Як зазначили в департаменті соцзахисту населення Херсонської ОДА, передбачено оздоровлення дітей пільгових категорій як за рахунок державного бюджету, так і місцевих бюджетів.

ПЛАНИ ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТЕЙ ХЕРСОНА НА 2019 РІК

Виконком Херсонської міськради затвердив заходи щодо організації літнього оздоровлення та відпочинку дітей – мова йде про більше 19 тисяч дітей. Серед них 1371 дитина-пільговик. Це сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти військовослужбовців, загиблих учасників ООС, діти-переселенці, яких будуть оздоровлювати за кошти міськбюджету. Із 20 травня розпочне роботу комісія з перевірки стану готовності до роботи міських таборів відпочинку «Сонечко», «Альтаїр», «Юнга», пришкільних таборів відпочинку, табору імені Голубця, пансіонату «Енергія».

Як повідомляє сайт міськради Херсона, для дітей, які підпадають під категорію тих, хто потребує особливої соціальної уваги та підтримки, в таборах закуплять путівки, забезпечать безкоштовне харчування за кошти міського бюджету. Також для них організують навчання з плавання. До таборів із денним перебуванням на базі шкіл і позашкільних установ, місць проведення культурно-масових і спортивних заходів і в зворотньому напрямку дітей перевозитимуть безкоштовно електротранспортом.

Загалом на ці заходи з міськбюджету заплановано близько 4,7 мільйона гривень.

ЯК ОЗДОРОВЛЯТИМУТЬ ДІТЕЙ ПО ОБЛАСТІ

На Херсонщині 57856 дітей пільгових категорій. Таку інформацію надав департамент соціального захисту населення Херсонської облдержадміністрації. На забезпечення оздоровчої кампанії за планом у місцевих бюджетах (у тому числі за кошти батьків) передбачено 39,15 мільйона гривень. За інформацією райдержадміністрацій і міськвиконкомів, цього року заплановано охопити послугами оздоровлення та відпочинку взагалі 80460 дітей області, у тому числі 23335 неповнолітніх, які потребують особливої соціальної уваги.

Читайте також: Скільки планують виділити коштів на літній відпочинок дітей у Голій Пристані

Як повідомили в департаменті соцзахисту населення ОДА, в 2019 році, відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України від 27 червня 2018 року № 938, із Херсонської області заплановано оздоровити  625 дітей у державних підприємствах «Міжнародний дитячий центр “Артек”», «Український дитячий центр “Молода гвардія”» за рахунок бюджетних коштів. До дитячого табору «Артек», який знадиться під Києвом, планують відправити 321 дитину, до «Молодої гвардії» (Одеса) – 304 дитини. Вікова категорія дітей має бути від 7 до 18 років включно.

Структурні підрозділи управління соцзахисту мають розподіляти безоплатні путівки серед таких категорій:
- діти-сироти;
- діти, позбавлені батьківського піклування;
- діти з інвалідністю, здатні до самообслуговування (за відсутності медичних протипоказань);
- діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) в районі проведення АТО, бойових дій чи збройних конфліктів або помер унаслідок поранення, контузії чи каліцтва, а також унаслідок захворювання, одержаного в період участі в АТО;
- діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва;
- діти, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення;
- рідні діти батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають у одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї;
- діти, взяті на облік службами в справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах;
- діти, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф;
- діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків;
- діти з малозабезпечених сімей, які відповідно до законодавства одержують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям;
- діти з багатодітних сімей.

Крім безкоштовних путівок, також передбачено оздоровлення із частковою оплатою в розмірі 20, 30 чи 50 відсотків вартості путівки, яку вносять батьки відповідно до пільгової категорії дитини. Наприклад, до таких належать талановиті та обдаровані діти – переможці міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінників навчання, лідерів дитячих громадських організацій; діти – учасники дитячих творчих колективів і спортивних команд. За додатковою інформацією рекомендують звернутися до районних державних адміністрацій або міськвиконкомів міст обласного значення.

Наприклад, минулого року по області, за даними облдепартаменту, протягом літа було оздоровлено 200 дітей, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи, 3200 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, 800 дітей-інвалідів, 10,6 тисячі дітей із багатодітних і малозабезпечених сімей, 2,7 тисячі дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій.

Одним із чинників, який суттєво впливав і буде вливати на кількість відпочиваючих дітей, є вартість відпочинку. В 2018 році загальна вартість перебування дітей у закладах оздоровлення та відпочинку склала 246,1 мільйона гривень, із них у закладах оздоровлення – 232,5 мільйона гривень. Середня вартість одного людино-дня перебування дитини в таборі становила 246 гривень, у закладах оздоровлення – 365 гривень. Це дані головного управління статистики в Херсонській області.

СКІЛЬКИ ТРИВАЄ ВІДПОЧИНОК

Законом визначено наступні терміни та строки перебування дитини в закладах оздоровлення та відпочинку. Оздоровча зміна – період перебування дитини в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку не менше 21 дня. Відпочинкова зміна – період перебування дитини в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку не менше 14 днів.

Читайте також: Стартовала оздоровительная кампания для олешковских детей

До речі, на Херсонщині чимало дитячих закладів, які планують надавати послуги з оздоровлення та відпочинку в 2019 році всім дітям. За інформацією облдепартаменту соцзахисту, найбільше таких у Скадовському районі – 20. У Генічеському районі збираються працювати влітку 11 таборів, у Голопристанському – 4, по одному в Великоолександрівському, Бериславському, Нововоронцовському та Каланчацькому районах.

 

Тэги:

В Украине рекордсменами подорожания стали гречка, картофель и хлеб – эксперт

Вот тебе, бабушка, монетизация субсидий!

Кто же себя подпитывает на школьном питании?

Встречаем лимитированные и эксклюзивные товары в Херсоне: чем «АТБ» удивит клиентов в 2020 году

82 відсотки українських пенсіонерів отримують пенсію нижче фактичного прожиткового мінімуму, - Наталія Ненюченко