Система фінансування лісового господарства України вже четвертий рік є найбільш невирішуваним питанням галузі. Фінансування з боку держави просто немає. Відтворення та збереження лісу – це вже не завдання, на ці функції чомусь закрили очі.

Сьогодні ліс – у серйозній біді, яка не прийшла ззовні, а створена владою, вважають фахівці. Останні 4 роки лісова галузь працює ситуативно, поступово втрачаючи ліс і кадри.

Лісівники Херсонщини періодично мітингують під стінами облдержадміністраціїї, вимагаючи відновлення фінансування галузі. Херсон, 28 листопада 2017 року, фото Дмитра Кулакова

Як виживають лісгоспи Херсонщини? Ми вже писали: в умовах повної відсутності фінансування ведення лісового господарства з держбюджету допомагають колеги з інших областей (західних) і органи місцевого самоврядування (паливом для транспорту). І ще парадокс: за відсутності надходження грошей із державної казни лісгоспи примудряються її поповнювати – «битий небитого везе».

Наприклад, Збур’ївське лісогосподарство за січень – вересень поточного року перерахувало державі 1,126 мільйона гривень (у тому числі до державного та місцевого бюджетів – сплату єдиного соціального внеску), про це повідомляє сайт лісогосподарства. Основним джерелом надходження коштів на підприємстві є дохід від реалізації лісопродукції. Так, за звітний період продали її на суму 1,22 мільйона гривень, які направили на ведення лісового та мисливського господарств.

Щорічно ліси Херсонщини потерпають від масштабних пожеж, які завдають величезних збитків регіону. На фото - лісова пожежа у травні цього року

А Костогризівське лісництво держпідприємства «Олешківське ЛМГ» цієї осені продавало 3-річні сіянці сосни кримської. Як повідомляло підприємство, торгували посадковим матеріалом, вирощеним у лісовому розсаднику на площі 4 гектари з крапельним поливом. Олешківським посадковим матеріалом будуть створені лісові культури в колег із інших регіонів. А саме: Запорізькому ЛМГ – 65 тисяч штук сіянців, Бердянському ЛГ – 112 тисяч, Очаківському ЛГ – 6 тисяч, «Запоріжзеленгоспу» – 19 тисяч тощо.

Звична картинка для нашого регіону, особливо після великих лісових пожеж… Фото Дмитра Кулакова

Тобто «крутяться» як можуть, раді будь-якій допомозі. Коли влітку тривав пожежонебезпечний період, з резервного фонду облбюджету департаменту з питань цивільного захисту облдержадміністрації на проведення протипожежних заходів, наприклад, Збур’ївському лісогосподарству виділяли 39 тисяч гривень. Лісівники зазначають, якби не фінансова підтримка колег із ресурсних областей, імовірно, не вдалося б зберегти безцінний скарб для Херсонщини – ліс.

Як працюватимуть лісгоспи у 2019 році? Державний бюджет прийнятий, але, на жаль, у фінансування господарств у лісах саме державної власності так і не внесені поправки.

Тэги:

Во вторник в Херсоне состоится заседание исполкома горсовета

Херсонские фискалы собрали очередной «урожай» нелегальных таксистов

«Цена» материнства: сколько государство платит многодетным мамам

Поджигателю леса на Херсонщине дали испытательный срок

Нардеп получил от Херсонской ОГА землю под рынок